Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Reels Artık 60 Saniyelik Videoları Destekliyor

Instagram Reels Artık 60 Saniyelik Videoları Destekliyor

0

30 saniyelik videoların söylemek, göstermek veya paylaşmak istediğiniz her şey için çok kısa olduğunu düşünüyorsanız, Instagram Reels’de 30 saniye daha kazanıyorsunuz. TikTok videolarını çapraz yayınlamak isteyenler, yani kendi kısa biçimli videolarını yayınlamak isteyenler için artık platformda 60 saniyelik video desteğinin sunulduğunu duyurdular. Güncelleme ayrıca birkaç ülkedeki içerik oluşturucuların seslerini otomatik olarak metne dönüştürmek için bir başlık çıkartması eklemesine izin veriyor.

Yeterince uygun bir şekilde, Instagram, No Makaralar’dan 15 saniyelik makaralara, 30 saniyelik makaralara ve 60 saniyelik Makaralar için yeni mevcut desteğe genişlemeyi gösteren popüler “Beyin Genişleyen” meme ile Twitter’daki güncellemeyi duyurdu. Bunun ne anlama geldiğini anlayanlar için açıklamaya gerek yok. Mem’i anlamasanız bile, kısa başlık her şeyi açıklıyor. “Makaralar. 60 saniyeye kadar. bugün başlamak.” Tweet’i okur.

Bu, video mesajını 30 saniyede ulaştıramayanlar ve diğer videolarını Instagram’da çapraz paylaşmak isteyenler için elbette faydalı olacaktır. Artık çok sayıda kısa biçimli video özelliği ve uygulaması var, bu nedenle içerik oluşturucuların gönderilerinden para kazanmak istiyorlarsa çapraz gönderi yapmaları iyi. YouTube Shorts ve Snapchat’s Spotlight ayrıca 60 saniyelik videoları desteklerken, OG TikTok kısa süre önce 3 dakikalık videolar yüklemeyi mümkün kıldı.

Makaralar ayrıca, seslerinin otomatik olarak metne dönüştürülmesini istiyorlarsa, kullanıcıların bir başlık etiketi eklemelerine de olanak tanır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu özellik, aynı zamanda TikTok’ta takipçisi olan Instagram içerik oluşturucularına fayda sağlıyor, ancak platformun kendisi için de mantıklı – Reels’te ne kadar çok göz varsa, o kadar iyi. Instagram’ın algoritması, TikTok filigranlı içeriği tanıtmaz, ancak bilgili kullanıcılar, videolarını onsuz nasıl geri dönüştüreceklerinin yollarını bulmuşa benziyorlar.

Bu, platformu sağır veya işitme güçlüğü çekenler için erişilebilir hale getirmeye yardımcı olacaktır. Videoları sesi açık olarak izlemek isteyenler için.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu güncelleme ayrıca Reels’te sesi metne dönüştüren bir altyazı çıkartması için işlevsellik ekliyor. Instagram, Hikayeler’e eklediklerinde bu çıkartmayı Reels için daha önce eklemişti, bu da platformu işitme güçlüğü çeken kullanıcılar ile uygulamayı sessiz kullanmak isteyenler için daha erişilebilir hale getirdi. Altyazı etiketi şu anda yalnızca İngilizce konuşulan birkaç ülkede mevcut, ancak Instagram yakında ek ülkelere ve dillere genişlemeyi planladıklarını söylüyor.

Ancak bu özellik yalnızca belirli ülkelerde, özellikle İngilizce konuşulan ülkelerde mevcuttur. Diğer ülkelere ve dillere de yayılacaklar.

Instagram, sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak tanınmak istemediklerini söyledi. Makaralar, Canlı ve diğer video ve ses bileşenleri gibi şeylere vurgu yaparak, bu büyüyen pazara girmeye niyetli görünüyorlar.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA