iOS için Android'e Geçiş yapma

Google, iOS için Android’e Geç uygulaması geliştirdi. En azından cihaz bazında hayat değişikliği yapacak olanlar için, Google hayatınızı biraz daha kolaylaştırmaya çalışacak gibi görünüyor. Bildirildiğine göre, adından da anlaşılacağı gibi “Android’e Geç” adlı yeni bir iOS uygulaması geliştiriyorlar.

Önemli verilerinizi kopyalayabilmeli ve hatta uygulamalarınızı iPhone’unuzdan yeni Android cihazınıza getirebilmelidir. Verilerinizi aktarmanın zorluğu nedeniyle geçiş yapma konusunda hala kararsız olanlar için, onları nihayet harekete geçmeye iten şey bu olabilir.

ios tan andoide geçme

9’dan 5’e Google’a göre , Android’in eski Android’inizden yeni bir Android telefona verilerinizi geri yükleyen “Veri Geri Yükleme Aracı”nda bir güncelleme var. Sürüm 1.0.38208734, iOS cihazlar için olacak bir “Android’e Geç” uygulamasından bahseder.

Bu, Apple iPhone’lara geçiş yapacak Android kullanıcıları için geliştirdiği “iOS’a Taşı” uygulamasına benzer. Güncellemedeki dizelerde görülen talimatlar da var.

Android’e Geç uygulaması, kablo kullanmak yerine iPhone’unuzdan Android telefonunuza aktarımı kolaylaştırmak için yerel bir WiFi ağı kullanır. Doğru cihaza aktarıldığından emin olmak için bazı şifreler girmeniz gerekecek.

Bu özellik veri yükleme aracının yeni kodları arasında yer alıyor. Özelliğin yüksek ihtimalle Android platformuna geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için sunulduğu tahmin ediliyor. Bilindiği üzere iOS cephesinde de “iOS’e Taşı” isimli bir uygulama Android marketinde mevcut.

iOS için Android’e Geç Uygulaması

Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için Android’e Geç özelliği geliştiriyor. Android özelliklerinden biri olan “Veri Geri Yükleme Aracı” (İng. Data Restore Tool) 9to5Google tarafından fark edilen yeni bir uygulamanın ipuçlarını veriyor.

iOS için Android'e Geç Uygulaması

Ayrıca iPhone’unuzdaki uygulamaların da yeni Android telefonunuza kopyalanacağından bahsetmekte fayda var. Ancak, Android sürümünü de satın almanız gerekeceğinden, özellikle ücretli bir uygulamaysa bunun nasıl olabileceği açık değildir.

Şu anda, verilerinizi birinden diğerine aktarma adımları hala biraz sıkıcı ve zahmetli. Tüm verilerinizi iPhone’unuzdan Google Drive hesabınıza yedeklemeniz gerekecek. Ardından, Drive’dan yeni telefonunuza indirmeniz gerekir. Google, iOS için Android’e Geç uygulaması geliştirdi.

Daha önce sadece SMS ve kişiler gibi içerikleri aktaran Google, artık uygulama aktarımından da bahsediyor. Ancak, şimdilik Google’ın iOS platformundaki uygulamaların Android mağazasındaki eşlerini nasıl aktaracağına dair bir bilgi yok.

Ancak, yalnızca önemli verileri ve fotoğraflarınızı yedekler, doğrudan yedeklenmeyen uygulamaları veya diğer verileri yedeklemez. Yani sözde her şeyi aktaracak bir uygulamaya sahip olmak son derece uygun olacaktır.

Android’e Geç uygulaması henüz App Store’da mevcut değil, ancak muhtemelen yakında orada olacak.