PhotoMath Uygulaması ne işe yarar

Bu yazımızda sizlere PhotoMath uygulama incelemesi yaparak matematik problemlerinizi nasıl çözebileceğinizi anlatıyoruz.

Matematik sorularını çözme konusunda bir çoğumuz zorlanıyoruz. İnsanı canlılar arasında en üstün kılan özelliklerin başında, düşünebilme gücüne sahip olması gelmektedir. Düşünme, insanın gereksinimlerini karşılayıp yaşamını devam ettirmesinde  devamlılığı sağlayan bir etkiye sahip olması yönüyle oldukça önemlidir. Düşünme eyleminin en yoğun kullanım alanlarından biri de problem çözme aktivitesidir. Merak ile beslenen düşünme zincirleri sonucu matematik kendi kimliğini ve içyapısını oluşturmuştur.

Günümüzde, pek çok bilim dalının çalışma alanında yer alan bilgilerin, matematiksel bilgiler ile ilişkilendiriyor. Ancak bazen unuttuğumuz formüller ile çözümlemede zorlanıyoruz. Bu sebeple PhotoMath uygulama incelemesi yazısını hazırladık. Ayrıca bazen bizleri yalnızca sonuç değil çözüm yöntemi de ilgilendiriyor. Böylece benzer bir soruyu nasıl çözümleyebileceğimizi görmemiz gerekiyor.

Günümüzde bir çok sözel bilgiyi internette aratarak videolar ya da makaleler üzerinden ulaşabiliriz. Ancak matematik problemleri olunca Google üzerinden aratmamız sonuç vermeyecektir. Bu yüzden bizlerde bir matematik problemi çözümüne ihtiyacı olan kullanıcılar için önerimizi paylaşıyoruz.

PhotoMath Uygulama İncelemesi

Uygulamayı basit olarak tanımlamak gerekirse telefonunuzun kamerası ile matematik formüllerini çözen bir uygulamadır. Ancak bu uygulama yalnızca sonucu göstermiyor. Ayrıca bütün çözüm yöntemlerini ekranınıza yansıtmaktadır.

 

PhotoMath Uygulama İncelemesi ve uygulamanın işlevleri

Çözüm formülleri üzerinden sadeleştirerek göstermesi bizlere benzer bir sorunun çözümü için de yol gösteriyor. Bu özelliği sayesinde matematik konusunda öğrencilerin de çok işine yarayacaktır. Matematik derslerinde zayıf olan öğrenciler bu uygulama sayesinde test çözerken bu şekilde destek alabilir. Ayrıca kendi çözümü ile uygulama çözümünü de kıyaslayabilir.

Sadece dört işlem olarak düşünmeyin. Bir çok denklemi ve matematik 2 olarak bilinen karmaşık problemleri dahi kolaylıkla çözümlüyor. Çözüm yolunu göstermesi diğer bir çok uygulamadan kendini farklı kılıyor. Kullanıp deneyimleyerek uygulamanın neler yapabileceğini test edebilirsiniz.

Böylece PhotoMath uygulama incelemesi yaparak uygulama ile neler yapabileceğinizi anlattık. Uygulamayı telefonunuza yükleyerek yanınızda artık bir matematik uzmanı bulunduruyorsunuz. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Ayrıca İngilizce konusunda bir gramer uygulaması arıyorsanız en iyi mobil gramer uygulamaları yazımıza da göz atabilirsiniz.