Samsung RU7100, alışveriş yapanlara çok pahalı olmayan ama çok basit olmayan bir şey ararken mağaza raflarında öne çıkmasını sağlayan cazip bir marka tanınırlığı, uygun özellik seti ve uygun fiyat karışımı sunuyor.

Samsung RU7100Samsung‘un daha pahalı modellerinde sunduğu tüm harika özelliklerden ödün vermeden daha ucuza satılan akıllı 4K UHD TV 2018 Samsung NU7100‘ün bu yılki devamı niteliğindedir . Samsung RU7100, iyi görüntü kalitesi ve sese sahip akıllı bir TV deneyimine kadar, onu en iyi TV‘lerden biri haline getiren çok şey sunduğu çok açıktır. Bütçe dostu bir Smart TV olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, akıllı bir TV‘den istediğiniz diğer her şeye ek olarak en iyi 4K oyun TV’leri ile rekabet edecek özelliklere sahip.

  • Ekran boyutu: 50 inç
  • Çözünürlük: 3840 x 2160
  • HDR: HDR10, HLG, HDR10 +
  • Yenileme hızı: 60 hertz
  • Bağlantı Noktaları: 3 HDMI, 2 USB
  • Ses: 20 watt, 2 kanal
  • Akıllı Televizyon: Universal Guided Smart TV
  • Boyut: 44.3 x 25.6 x 2.3 inç [ayaksız]
  • Ağırlık: 30 KG [ayaksız]

Samsung RU7100 incelememiz, büyük ölçüde 7 serisi LCD TV serisinde en çok satan modellerden biri olduğu için, bu TV‘nin 50 inç versiyonuna odaklanıyor. Ancak RU7100 serisi, 43 inç‘ten 75 inç‘e kadar değişen seçeneklere sahip.

Ürün özelliklerinden, ürün listelerinden ve müşteri incelemelerinden elde edebileceğimiz kadarıyla, bu çeşitli boyutların tümü neredeyse aynı özellik kümeleri, görüntü kalitesi ve genel yapı kalitesi sunarlar. Bu model için yaptığımız tüm öneriler RU7100 serisi için geçerli olacak.

Geçen yılki Samsung NU7100‘ün yerini alacak olan yeni RU7100‘ün çok benzer bir tasarıma sahip olması şaşırtıcı değil. Genel görünüm, ekranın etrafındaki 0.6 inç kalınlığındaki çerçevelerden, ekli sehpaya kadar siyah plastik yapı ile oldukça sade. RU7100 kasası, Samsung‘un tasarım estetiğinden yararlanıyor ve bu, çoğu ucuz TV‘nin basit bir mat kaplama kullanacağı arka panele şık bir doku ekliyor.

Screenshot 8 3

Stant olmadan 44.3 x 25.6 x 2.3 inç ölçülerindeki 50 inç‘lik RU7100, bir LCD TV için oldukça incedir ve seti, 2.3 inç kalınlığına rağmen daha şık görünmesini ve daha şık hissetmesini sağlayan konik bir tasarıma sahiptir. 13.5kg pound ağırlığındaki 50 inç‘lik model, bir kişi tarafından monte edilip kurulabilecek kadar hafiftir, ancak daha büyük boyutlar için, TV‘yi hareket ettirmek ve kaldırmak için kesinlikle ikinci bir kişiye ihtiyacınız olacaktır.

Screenshot 9 2

Setin arkasında, TV‘yi duvara asmak ve 200 x 200 milimetre VESA montajını yerleştirmek için delikler ve kablo yönetimi için TV‘nin arkasında uzanan bir derin bir şerit kanal vardır. Ancak setin sağa ve aşağı bakan giriş panelleri, duvara monte edildikten sonra HDMI bağlantı noktalarına ve diğer bağlantılara büyük ölçüde erişilemeyecek şekilde yerleştirilmiştir.

RU7100, bir ses çubuğunu tek bir bağlantıyla bağlamak için kullanılabilen bir HDMI ARC bağlantı noktası (Ses Dönüş Kanalı’nın kısaltması) dahil olmak üzere 3 x HDMI bağlantı noktasıyla donatılmıştır. Bir çift USB bağlantı noktası, flash sürücüler için bağlantı veya Google Chromecast gibi akış cihazları için güç sağlar.

En iyi TV antenlerinden birini bağlamak için bir RF konektörü, paylaşılan bir bileşen ve kompozit video girişi, eski surround ses sistemleri için bir optik ses bağlantı noktası ve kablolu internet için bir Ethernet bağlantı noktası vardır. Kablosuz ağ bağlantısı için yerleşik 802.11ac Wi-Fi ve kablosuz kulaklık ve hoparlör sistemlerini bağlamak için Bluetooth mevcuttur.

Samsung‘un en uygun fiyatlı 4K TV‘lerinden biri olan RU7100, tam 3840 x 2160 çözünürlük, 60Hz yenileme hızı ve iyi görüntü kalitesi sunar.

Screenshot 10 2

RU7100, en sevdiğimiz Samsung özelliklerinden biri olan, oyun konsolu bağlandığını ve açıldığını algılayan ve ardından kendi kendine mod değiştiren otomatik konsol algılama özelliğine sahiptir. Bu, test için Xbox One X‘imizi çalıştırdığımızda, TV’nin film modundan oyun moduna otomatik olarak değiştiği anlamına geliyor.

Samsung, ayrıca Xbox tarafından sunulan çeşitli video formatları için güçlü destek sunar. Bu, 60 Hertz‘de 4K oyun oynamanın yanı sıra 24, 50 ve 60 Hertz‘de 10-bit renk için akış desteğini içerir. HDR10, hem içerik akışı hem de oyun için desteklenir, ancak bir Samsung TV olarak, Xbox, Dolby Vision formatlı video akışı sunsa bile Dolby Vision‘ı desteklemez .

RU7100, içinde toplam 20 watt güç sağlayan bir çift 10 watt hoparlöre sahiptir. Bu, test laboratuarımızı dolduracak kadar yüksek bir ses seviyesine dönüşüyor ve hatta subwoofer‘ı olmayan bir TV için beklenmedik derecede güçlü bir bas sunuyor.