instagram hikayesi üzerinde otomatik kaydetme. instagram hikayesi üzerinde otomatik kaydetme nasıl yapılır?  Hikayesi içerisinden gönderiyi kaydetme adımları.

Tüm dünyayı etkisi altına alan sosyal medya ağları gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Hayatımız içerisinde bizler için vazgeçilmez olan telefonlarımızda zamanın neredeyse tamamını sosyal ağlar üzerinde geçiriyoruz.

Yapılan gözlemlere göre bu platformlar arasında instagram en çok kullanılan uygulamalar arasında ilk sıralardaki yerini koruyor.  İnstagram içerisinden istediğimiz hikaye ve paylaşımlar sağlıyoruz ancak bunula beraber başkalarının paylaşımlarına da ulaşıyoruz.

İnstagram sosyal medya ağları arasında oldukça güçlü görünmektedir. Özellikle son birkaç yıl ele alındığında bu fark gözle görülebilmektedir. Gelen yeni özellikleri sayesinde kemikleşen kullanıcı kitlesine milyonları ekledi demek çok doğru olacaktır.

Bu makalemizde instagram’ın en çok kullanılan hikaye özelliğine değineceğiz. Sizlerin de günlük hayatınızda günde en az bir kere paylaştığınız hikayeniz mutlaka oluyordur.  Hikaye kayıt işlemleri.

Bu hikayeler sizin için önemli olan yada o anki durumunuzu belirttiğiniz anılar olarak kalıyor. Fakat bu anılar sadece 24 saat hikayenizde kalıyor. Bu durum kullanıcılarını biraz üzüyor diyebiliriz ancak instagram tam da bu noktada hikayeleri öne çıkarma ve kaydetme özelliği ile beğenileri alıyor.

Daha önceki makalelerimizde intagram hesabınızda ayarlar bölümünden hikayelerinizi nasıl otomatik kaydedeceğinizi öğrenmiştik.  Bu adım biraz uzun ve karışık görülmektedir. Biz biraz daha basite indirgeyeceğiz. Bu makalemizde ise instagram’ın bu işlem için eklediği ikinci bir özelliği inceleyeceğiz.

İnstagram hikaye içerisinden  galeriye kaydetme:

Daha önceki makalelerimizde ınstagram hesabımızda profil simgesine gelerek ayarlar içerisinden hikaye ayarlarını yapılandırmıştık. Bu makalemizde ise bu işleme gerek kalmadan direk paylaştığımız hikayeyi kendi içerisinde otomatik olarak nasıl kaydedeceğimizi aşağıdaki adımları takip ederek inceleyelim.

ınstagram hikaye kayıt adımları.

1) Yapmanız gereken ilk işlem instagram hesabınıza giriş yapmaktır. Hesaba giriş yapalım.

2) Paylaşmak istediğiniz resim, video ve benzeri belgenizi seçin ve hikayenizde paylaşın.

3) Daha sonra paylaştığınız hikaye içerisine giriş yapın.

4) Hikayenizin sağ alt köşesinde üç nokta simgesi yer alır bu simgeye tıklayın.( daha fazla) seçeneğidir.

5) Açılan pencerenin en altında Hikaye ayarları yazan menüye tıklayın.

hikaye ayarlari 2

6) Hemen ardından çıkan sayfayı aşağıya doğru kaydırın.

7) Kaydetme başlığını bulun ve bu alanda yer alan Hikayeyi galeriye kaydet yazan alandaki anahtar simgesini açın.

galeriye kaydet

Bu işlemin ardından sizin için değerli olan hikayeniz artık galerinize direk kayıt edilmiş olacaktır. instagram hikayesi kayıt İşlem adımları oldukça basit. Sizlerde hikayeniz üzerinden galeriye kaydetme işlemlerinizi tamamladıktan sonra tadını çıkarmaya başlayın.