Gelişen teknoloji ile birlikte iş yaşamımızda en çok kullandığımız şeylerden biri de hiç şüphesiz şirket mail hesaplarımızdır, diyebiliriz. Mail hesaplarımızı akıllı cihazlarımıza tanımlayarak günlük mail akışımızı akıllı cihazlarımızdan da takip edebiliyoruz.

Biz de Android Marshmallow işletim sistemi kullanan LG G4‘e mail hesabı nasıl tanımlanır, sizler için derledik.

Öncelikli olarak ana manümüzde bulunan “E-Posta” menüsüne giriyoruz.

lg1

lg2

Daha sonra karşımıza çıkan bölümden mail alt yapımızı seçiyoruz. Şirket mailleri genelde POP3 tabanlı olduğundan buradaki seçeneklerden POP3‘e ulaşmak için ‘Diğer‘i seçiyoruz.

Diğer bölümünde ise mail hesabımızın bilgilerini giriyoruz. Ancak bilgilerimizi girip ileri seçeneğine bastığımızda sunucu adları problem yaratabileceğinden bu ekranda giriş yaptıktan sonra ‘İleri‘ demek yerine ‘Manuıel Kurulum‘ ekranlarına girmemiz daha faydalı olacaktır.

lg3

Manuel Kurulum bölümünde öncelikli olarak mail altyapımızı seçiyoruz. Bizler POP3 tabanlı bir mail hesabı kurduğumuz için bu ekranlardan POP3‘ü seçtik.

lg4

Daha sonra karşımıza gelen ekranlarda sırasıyla mail hesabımızın gelen sunucu adresini, gelen sunucu portunu, mail hesabı giriş bilgilerimizi, giden sunucu adresimizi ve giden sunucu portumuzu giriyoruz.

POP3 maillerde genelde gelen sunucu adresleri 110, giden sunucu adresleriyse 587 portunu kullanılır.

lg5

lg6

lg7

Tüm bu işlemlerin ardından E-Posta hesabınız LG G4‘ünüze tanımlanmış olacaktır.

E-Posta‘larınızı ana menüde bulunan E-Posta uygulamasına girerek takip edebilirsiniz.