Instagram'daki Harita Özelliği ile Hikayeleri Görüntüleme

Bu yazımızda Instagram Harita özelliği ile Hikayeleri görüntüleme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram, bulunduğunuz konumdaki en popüler yerleri ve Hikayeleri görüntülemenizi sağlayan yeni bir Harita özelliğine sahip.

Instagram Harita özelliğini açmak için, bir paylaşımdaki konum etiketine dokunun veya bir şehrin adını aratın.

Seyahat etmek veya arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz yerleri işaretlemek için Instagram Harita’sını kullanabilirsiniz.

Instagram Harita Özelliği ile Hikayeleri Görüntüleme

Snapchat‘in amiral gemisi niteliğinde birçok özelliği vardır. Bunlardan biri de kullanıcıların, dünyanın her yerinden, herkese açık Snapchat Hikayeleri’ni görüntülemelerini sağlayan Snap Haritası özelliğidir.

Snapchat’in bu özelliği kullanıma sunmasının aradan birkaç yıl geçtikten sonra Instagram da bu özelliğin kendi versiyonu kullanıcılarına sundu. Harita özelliği, Hikayeleri görüntülemenize, takip etmek için yeni Instagram hesapları bulmanıza, seyahat planları yapmanıza ve daha pek çok şeye olanak sağlar.

Instagram’daki Harita Özelliğini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Instagram Haritası’nı açmanın birkaç yöntemi vardır.

İlk yöntem ile Instagram Haritası’nı açmak için önce ekranın alt kısmındaki büyüteç simgesine dokunun. Ardından, görüntülemek istediğiniz konumu arayabilirsiniz. Arama sonuçlarında, sağ üst köşedeki Yerler (Places) menüsüne dokunun. Ardından, o konumdaki haritayı açmak için listeden herhangi bir noktayı seçin.

Instagram'daki Harita Özelliği ile Hikayeleri Görüntüleme

İkinci yöntem ile Instagram Harita özelliği menüsünü açmak ve kullanmak biraz daha az işlem gerektirir. Bir Instagram kullanıcısı, paylaşımında bir konumu etiketlemişse, o noktadaki haritayı açmak için o konuma dokunabilirsiniz.

Harita açıldıktan sonra, dünya haritasını kaydırmak için parmağınızı sürükleyebilirsiniz. Haritayı yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için ise, parmaklarınızı birbirine yaklaştırabilirsiniz. Haritada ne kadar ileri gidebileceğinizin bir sınırı yok (tüm dünya, parmaklarınızın ucunda! 😊). Dünya genelinde İnsanların Instagram‘ı kullandığı her yer için, istediğiniz arama sonuçları bulacaksınız.

Instagram’daki Harita Özelliği ile Hikayeler’i Görüntüleme

Ekranın üst kısmındaki Ara (Search) menüsüne dokunduğunuzda, alttaki menü, arama yaptığınız konumdaki en popüler yerlerin tümünü gösterecek şekilde güncellenecek. Haritada, üzerlerinde bir balon simgesi bulunan, istediğiniz noktaya dokunabilirsiniz. Ya da o konumdaki insanların yaptığı tüm paylaşımları ve Hikayeleri görmek için listeden seçim yapabilirsiniz.

Instagram'daki Harita Özelliği ile Hikayeleri Görüntüleme

Instagram Harita özelliği ile arama yaptığınız konumda bir yer seçtikten sonra birkaç seçeneğiniz daha var. O yerde yapılan tüm paylaşımları görüntülemenin yanı sıra, daha sonra tekrar görüntülemek amacıyla konumu kaydetmek için yer imi simgesine dokunabilirsiniz. Kâğıt uçak simgesine dokunmak, konumu Instagram kişilerinizden herhangi biriyle paylaşmanıza olanak sağlar. Seyahat planları yapıyorsanız ve ziyaret edilecek yerleri keşfediyorsanız, Instagram Harita özelliği çok işinize yarar.

Son olarak, konumun bilgi menüsünün en üstündeki ⋯ (üç nokta) simgesine dokunarak, adresi kopyalayabilirsiniz. Ayrıca, o konumu Apple Haritalar veya Google Haritalar‘da açmanıza da olanak sağlar.

Instagram'daki Harita Özelliği ile Hikayeleri Görüntüleme

Bu yazımızda Instagram Harita özelliği ile Hikayeleri görüntüleme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram Harita Özelliği

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilrisiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazıladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.