LG 4K NanoCell TV incelemesi

Yeni nesil LED TV olarak da isimlendirebileceğimiz LG 4K NanoCell TV, içerisinde birçok farklı özelliği barındırıyor. Biz de bunlardan kısaca bahsedeceğiz.

LG’nin 65 inçlik 4K NanoCell televizyonu, siz televizyon izlerken ekrandaki siyahları daha siyah, daha doğru ve daha canlı bir şekilde sizlere gösterebiliyor. Bu sayede doğal siyah renkleri televizyonunuz üzerinde görebiliyorsunuz.

LG 4K NanoCell TV özellikleri

Renk üzerindeki tek başarısı sadece siyah renk üzerinde değil. Televizyonda Nano doğruluk isimli bir özellik de var. Bu da televizyona daha düşük açılardan baktığınızda ortaya çıkan renk kayıplarını ortadan kaldırıyor. Kısaca LG NanoCell televizyonunuza nereden bakarsanız bakın, renkleri tam karşıdan baktığınızdan gördüğünüz doğrulukta görebilme imkanı tanıyor.

LG 4K NanoCell TV Asistan Hizmetleri

LG 4K NanoCell TV’nin en büyük özelliklerinden biri de televizyonun içerisindeki asistandır. Google Asistan ve Alexa’nın içerisinde bulunduğu televizyon, son derece başarılı bir şekilde isteklerinize cevap veribiliyor. LG ThinQ AI isimli asistan, Türkçe desteği sayesinde istediğiniz neredeyse her şeyi yerine getirebiliyor.

LG 4K NanoCell TV teknik özellikleri

Alpha 7 işlemci

NanoCell televizyonlarda sıkla karşılaşabildiğiniz üstün bir işlemcinin bulunma konusu da mevcut. Yapay zeka destekli Alpha 7 işlemci sayesinde LG NanoCell televizyonunuz sizin izleme alışkanlıklarınızı çözümleyerek kendini bu şekilde düzenleyebiliyor. Örneğin seçkin olmayan bir kaynaktan video izlediğiniz zaman olası bulanıklıklar işlemci tarafından düzeltilmeye çalışılıyor. Bu sayede televizyon izleme kalitenizi daha üst seviyelere taşıyabiliyor.

LG 4K NanoCell TV Görüntü Aktarımı

Akıllı televizyon denince akla birçok şey geliyor. İnternette gezinti yapmanın yanı sıra televizyona uygulamalar yüklemek bunlardan yalnızca bazıları. Tam da bu noktada ‘akıllı televizyon’ deyince aklınıza gelen her şeyin LG NanoCell TV’de bulunduğunu belirtebiliriz. Netflix, YouTube gibi uygulamaları kullanmanın yanı sıra internette gezinti yapabildiğiniz televizyon, aynı zamanda Android ve iOS cihazlarınızın ekranını televizyona yansıtmanızı da sağlıyor.

LG 4K NanoCell TV inceleme ve özellikleri

Tasarım

Tasarım konusuna geldiğimiz zaman LG NanoCell TV’de göze hoş görünüyor. 145 cm genişliğe, 83 cm yüksekliğe ve 6 cm’lik bir derinliğe sahiptir. Böylece son derece ince çerçevelere sahip olan televizyonun kendisi de oldukça ince yapıdadır. Bu nedenle duvara astığınız zaman bir çeşit tablo izlenimini de sizlere sunuyor. Ayrıca ünite üzerine sabitlemeden yerleştirmek isterseniz televizyonu hilal şeklindeki ayağıyla birlikte de kullanabilirsiniz.

 

Bağlantı noktaları

4 adet 2.1 HDMI, 3 adet USB yuvası bulunuyor. Bunun yanı sıra ses bağlantılarını yapabileceğiniz girişler de televizyonda mevcut. LG NanoCell televizyonunuza aynı anda birden çok konsol ya da bilgisayar bağlayabiliyorsunuz.

Son Güncelleme 1 Haziran 2022 Yazar Musa Üçarkuş