Facebook Messenger çalışmıyor

Bu makalemizde facebook messenger çalışmıyor sorunun çözümüne yönelik bilgiler vermeye çalışacağız.

Facebook Messenger, bir diğer adıyla Messenger Facebook’un  geliştirdiği yazılı, sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen bir anlık mesajlaşma servisi ve yazılım uygulamasıdır.

•  Messenger çalışmıyorsa, uygulamayı yeniden başlatmalı, Wi-Fi’yi açmalı ve uygulamayı başka bir cihazda denemelisiniz.

Downdetector‘ı kullanarak Messenger hizmetinin çevrimdışı olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

İşte facebook Messenger platformuyla ilgili bir sorunu gidermek için yapacaklarınız.

Eskiden Facebook Messenger olarak bilinen Messenger. Birçok arkadaşınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için kullanabileceğiniz popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Yani Messenger çalışmıyorsa, bu, iletişiminizi duracak. İşte Messenger bağlantınızı gidermenin ve düzeltmenin güncel çözümleri.

Messenger uygulamasını yeniden başlatın

Bazı insanlar için, Messenger uygulamasının ara sıra yeniden başlatılmazsa yavaşlama veya düzensiz davranma alışkanlığı vardır. Çözüm basit: Uygulamayı kapanmaya zorlayın ve ardından yeniden başlatın. İşte Android’de bir uygulamanın nasıl kapatılacağı ve iPhone’da bir uygulamanın nasıl kapatılacağı.

Wi-Fi’yi kapat

Messenger uygulaması, düşük kaliteli bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden iletişim kurmaya çalışıyorsa sorun yaşayabilir. Wi-Fi’nizin ne kadar iyi çalıştığından şüpheniz varsa (belki de halka açık bir Wi-Fi ağı kullanıyorsanız), kapatın ve bunun yerine hücresel bağlantınıza güvenin. iPhone Kontrol Merkezi’ni veya Android telefonunuzun kısayol panelini görmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın ve geçici olarak devre dışı bırakmak için Wi-Fi simgesine dokunun. Ardından uygulamayı tekrar kullanmayı deneyin.

 messenger çalışmıyor çözümü

Messenger’ın başka bir cihazda çalışıp çalışmadığını görün

Messenger çapraz platform olduğundan ve neredeyse her yerde çalıştığından (iPhone ve Android için uygulamalar vardır ve bunu Windows, Mac ve hatta Chrome için bir tarayıcıda kullanabilirsiniz), sorunun başka bir cihazda da oluşup oluşmadığını kolayca görebilirsiniz. Örneğin iPhone’unuzu kullanıyorsanız, dizüstü bilgisayarınızdaki bir tarayıcıdan Messenger’da oturum açmayı deneyin. Çalışırsa, harika; ikinci cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorunu cihazınıza indirgediğiniz için bu, sorunu gidermenize de yardımcı olacaktır.

Telefonunuzu yeniden başlatın

Sorunun telefonunuzla ilgili olduğundan şüpheleniyorsanız, yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak çoğu Android telefonu kapatabilir veya kısayollar panelini görmek için ekranın üstünden aşağı kaydırabilir ve güç simgesine dokunabilirsiniz. Bir iPhone’unuz varsa , hangi iPhone modeline sahip olursanız olun onu nasıl yeniden başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır .

Messenger’ın kapalı olup olmadığına bakın

Messenger, iletişim kurmak için çevrimiçi bir hizmete güvenir. Bu ağ kapalıysa Messenger çalışmaz. Sorunun uygulamanızdan ziyade Facebook’ta mı olduğunu görmek için Downdetector’daki Facebook Messenger durum sayfasını kontrol edin . Ayrıca web tarayıcınızda “Facebook Messenger kapalı mı” ifadesini de arayabilirsiniz.

Veri önbelleğinizi temizleyin

 

Messenger, geçici verileri bir önbellekte saklar ve bu önbellek bozulursa uygulama genellikle düzgün çalışmaz. Önbelleği temizlemek nispeten kolaydır, ancak işlem iPhone veya Android kullanmanıza bağlı olarak değişir. Bir iPhone’daki önbelleği temizlemek için uygulamayı kaldırmanız ve ardından App Store’dan yeniden yüklemeniz gerekir. Android telefonunuz varsa, uygulamayı kaldırmadan uygulamanın önbelleğini temizleyebilirsiniz:

 

  1. Ayarlar uygulamasını başlatın ve Uygulamalar öğesine dokunun.
  2. Gerekirse, Tüm uygulamaları gör’e ve ardından Messenger’a dokunun.
  3. Depolama ve önbellek öğesine dokunun.
  4. Depoyu temizle öğesine dokunun.

 

Facebook Messenger Çalışmıyor adlı makalemiz buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Facebook ile alakalı daha fazlası için Buraya tıklayarak facebook konusundaki makalelerimizi inceleyebilirsiniz.