Samsung Galaxy Watch 5 İnceleme konusunu bu makalemizde ele aldık. Samsung piyasaya sunduğu birden fazla akıllı saat modeli ile kullanıcılarının beğenisini almayı başardı. Birbirinden farklı modele sahip olan akıllı saatler içerik ve özellik bakımından oldukça zengin.

Marka bir çok modele sahip ancak 2022 yılında tanıtımını sağladığı 2 farklı akıllı saati ile kullanıcılarının beğenisini aldı. Ürünler benzerlik gösteriyor fakat geçen yıllar ile karşılaştırıldığında bu cihazların daha Classic bir yapıya sahip olduğunu söylemek gerekir.

Bu makalemi de sizler için Samsung Galaxy Watch 5 incelemesi yapacağız. Ürün görüntü bakımından Watch 4 ile hemen hemen aynı diyebiliriz. Watch 5 incelendiğinde 40mm’lik ve 44mm’lik 2  farklı kasa seçeneği ile kullanıcılarına sunulmuş.

Samsung Galaxy Watch 5 incelemesi

Samsung Galaxy Watch 5 modelinde ağırlık ve boyutunu aynı tutmuş fakat tasarım ve kullanılan malzemelerde değişiklik yapılmış.

Bu konuda kullanıcılarının beğenisini alan bir özelliği ise saatim camı oldu. Saat üzerinde safir bir cam kullanılmış.  Kullanılan bu cam sayesinde zorlu doğa koşulları olsa dahi sorunsuz kullanma olanağı tanıyor.

Saatin çevresinde ise Armor Alüminyum kullanılmış.

Saatin arka kısmı diğer cihazlara kıyasla daha düz ancak cilde temas eden alanı oldukça geniş. Üretici firma bu özelliğinin kalp hızı ve okumalarda doğruluğu artırdığını belirtiyor.

k 1
Samsung Galaxy Watch 5 İnceleme

Saatin sağ kısmında iki adet tuş yer alıyor.  Bu tuşlardan bir tanesi uygulamalar için bir önceki ekrana geri gitmek için kullanılmakta. Diğeri ise saat kadranına geri dönmek için kullanılır.

İki tuşun arasında mikrofon yer alıyor ancak karşı tarafta ise hoparlör var.

IP68 derecesi ile belgelenen suya dayanıklılığa sahiptir. Bu sınır ise 50 metre olarak ayarlanmıştır.

Galaxy Watch 5 akıllı saat 44mm kasalı olan versiyonlarında 1.4 inç ekran mevcut. 450 X 450 piksel ile 321 ppi akıllı saat için oldukça iyi.

Ekranı ise Super AMOLED teknolojisini barındırıyor. Always-on display, yani sürekli açık ekran özelliği mevcut.  Saatiniz aktif olmasa bile ekranda saati görebilme imkanınız var.

Watch 5 akıllı saat işlemci bakımından da oldukça iyi. Ürün 5nm tabanlı Exynos 920 işlemciye sahip ancak bu durum cihazın daha akıcı bir kullanım sunmasına olanak tanıyor. Oldukça iyi bir performansı var.

 Bu model 410 mAh pil kapasitesine sahip olması tek bir şarj ile 1.5 gün kullanım imkanı sağlıyor.

Fakat sürekli egzersiz yapılıyorsa bu pil süresi yaklaşık  gün sürecektir. Cihaz kutusu içerisinden çıkan hızlı şarj ile yaklaşık  dk da %45 şarj alırken 1 saatte tamamen şarj doluyor.

Saatin uyku, spor ve benzeri özellikleri Galaxy Watch 4 serisi ile hemen hemen aynı diyebiliriz. Bir sonraki Samsung Galaxy Watch 4 44mm Akıllı Saat Kurulumu yazımızı inceleyebilirsiniz.