Ana Sayfa Sosyal Medya İnstagram Fenomeni Olmak İçin İpuçları

İnstagram Fenomeni Olmak İçin İpuçları

0

Instagram uygulaması aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısı ile son dönemlerdeki en fazla kullanılan uygulama. Günden güne yenilenmesinin de bunda payı büyük olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle story özelliğinin yanında, canlı yayın ve görüntülü konuşma özellikleri ile birlikte birçok uygulamanın yapabileceği işlevleri tek başına yerine getirebilir halde olması kullanıcılan bu uygulamayı tercih etmesinin sebeplerinden biri.

Popüler uygulamalardan biri olan Instagramda popüler olmak düşünüldüğü kadar kolay bir iş değil artık. Bu yüzden daha dikkatli davranılmalı ve daha çok özen gösterilmeli. İnstagram da nasıl fenomen olunur sorusuna cevap olarak öncelikle instagram hesabınızı nasıl geliştireceğinizi söylemek daha mantıklı olur. Instagram hesabı sizin bir sergi alanınız olacaktır. Dışarıdan bakan kullanıcılar sizin hesabınızı inceleyip ona göre sizin hakkınızda bir fikir sahibi olacaklardır. Onun için hesabınızı geliştirmeniz oldukça önemlidir. Kullanıcı adınız sade ve kolay yazılabilir olması kullanıcılar tarafından da akılda kalıcı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca yaptığınız işle ilgili olmalı ya da bir işletme hesabıysa yaptığınız işle alakalı bir kullanıcı adınızın olması aramalarda daha ön planda olmanızı sağlayacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kendinize bir alan belirleyip, o alan üzerinden yürümelisiniz. Yani özgün olmalısınız. Özgün olmak her zaman iyidir. Çünkü artık sosyal medyada birçok alanın kapasitesi doldu. Onun için alan olarak farklılığınızı ortaya çıkarabilmeniz gerekir. Instagram kullanıcıları yaratıcı ve ilgi çeken paylaşımları sever. Paylaşım yaparken, ”ben olsam beğenir miydim?” sorusunu kendinize sorun ve ona göre paylaşımınızı ayarlayın. Instagram storyleriniz çok boş kalmamalı. Her gün post olarak paylaşım yapmak zor olabilir fakat hikaye atmak daha kolaydır. Instagram strory araçları da zaten birçok seçenek sunuyor kullanıcılarına. Bu özellikleri kullanarak kendinize yaratıcı hikayeler oluşturabilirsiniz ve takipçilerinizi etkileyebilirsiniz.

İnstagram fenomeni olmak için başlangıçta bu düzenlemeleri yapmanız size fayda sağlayacaktır. Çağımızda bu tip platformların para kazandırması ve gençlere iş olanağı sağlaması güzel fakat unutmayın ki önemli olan bu platformlarda kalıcı olmak ve her kullanıcıya hitap edebilmek.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA