Ana Sayfa Sosyal Medya Youtube Kids Nedir?

Youtube Kids Nedir?

0

Tabletler, akıllı telefonlar ve akıllı TV’ler için ayrıca tasarlanmış, kullanımı kolay bir uygulama olan YouTube Kids yalnızca çocuklara özel bir eğitim ve eğlence dünyası olarak tanımlanmıştır. 13 yaşın altındaki çocuklar, kullanıma sunulduğu yerlerde YouTube Kids uygulamasını kullanabilir. Ancak 13 yaşına basana kadar başka hiçbir YouTube uygulamasını, web sitesini veya özelliğini kullanamazlar. YouTube Kids hariç, YouTube’un uygulamaları, ürünleri ve özellikleri çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Family Link’i kullanarak çocuğunuz için bir Google Hesabı oluşturduysanız veya 13 yaş altındaki bir çocuğun mevcut hesabına gözetim eklediyseniz YouTube Geçmişi ayarları da dahil çocuğunuzun etkinlik ayarlarını yönetmek için Family Link uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde çocuğunuzun izlemiş olduğu vedolerı kontrol altına alabilir ve çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz. YouTube Kids, hem popüler çocuk videolarını hem de çeşitli yeni içerikleri barındıran, çocukların kolayca kullanabileceği bir uygulamadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Çocuğunuzun YouTube Kids uygulamasını indirmesine izin verirseniz, çocuğun uygulamayı kullanabilmesi için gerekli ayarları siz yapabilirsiniz. Youtube Kids içerisinde çocukların daha güvende olmasını sağlayacak birden fazla ayar bulunduruyor. Bunlar; zamalayıcı, ses, arama ve geri bildirim ayarları olarak dörde ayrılıyor. Zamanlayıcı ile çocuklarınızın uygulamayı ne kadar süre kullanabileceğini de belirleyebiliyorsunuz. Süreleri bitmesine yakın bir uyarı aracı ile sürenin dolduğunu size bildiriyor.

Ses ayarlarından videoda bulunan ses efektlerini ayarlayabilirsiniz. Arama ayarlarından ise çocukların olan videolar dışında yapabilecekleri aramaları pasif hale getirebilirsiniz. Son olarak uygulamada olan sorun ve hataları Google’ a bildirerek geri bildirim sağlıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA