Huawei Smartax MT880A Modem Kurulumu

Günümüzde kullanılan kablosuz özelliği olmayan bir çok modem bulunmakta.Huawei Smartax MT880A Modem de bunlardan birtanesi  sadece kablolu bağlantı özelliği olmasına ragman  oldukça kullanılan modemler arasında yerini almıştır.Bugünkü makalemizde Huawei Smartax MT880A Modem Kurulumu nasıl yapılır görsel içeriklerle birlikte inceleyeli.

Modem kurulumu için öncelik olarak her modemde olduğu gibi modem ve hat arasındaki kablo bağlantılarımızı doğru bir şekilde tamamlayalım.Baglantılarımızı kurduktan sonra kurulum için bizlere bir Ethernet kablosu birde bilgisayar gerekli olacaktır.Bilgisayar ve modemimiz arasına sarı yada gri renkte olan Ethernet kablomuzu takalım.

Bilgisayarımız üzerinde kullandığımız internet tarayıcısı Google chrome üzerinden boş bir internet sayfası açalım.

Sayfanın üst kısmında yer alan adres çubuğuna rakamlarla 192.168.1.1 ıp adresini yazarak enter tuşuna basalım.

1 7

Karşımıza gelen pencerede modem arayüzüne girebilmemiz  için bizlerden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Bu alandaki kullanıcı adı ve şifremiz modem etiketinde mutlaka yazıyor olmalıdır.

2 7

Kullanıcı adı kısmına Küçük harfler ile admin şifre bölümüne ise küçük harfler ile ttnet  yazalım ve alt kısımda yer alan tamam butonuna tıklayalım

Bizleri karşılayan  diğer bir ekranda  sayfanın sol tarafında yer alan menüler arasından kolay kurulum yazan menüye tıklayalım.

3 5

Bu alanda  bağlantı tipi:PPPoE seçili olmalıdır.VPI/8 VCI/35 degerlerini almış halde karşımıza gelecektir.ADSL kullanıcı adı yazan bölüme ise ttnet’in hattımıza tanımlamış olduğu adsl kullanıcı adımızı yazalım ve sonuna @ttnet bağlantısı ekleyeli. ADSL şifre alanına ise gene internet firmamızın hattımıza tanımladığı adsl şifremizi büyük küçük harf uyumuna dikkat ederek yazalım.Bilgilerimizi doğru yazdığımızdan eminsek sayfanın altında yer alan uygula butonuna tıklayalım. Sayfamızı yenileyerek bağlantımızı verecektir.

Önemli bir not olarak ekleyelim ilgili alanlara yazdığımız adsl Kullanıcı adı ve adsl şifremizde bir harf hatası yada eksikliği olsa dahi bizlere kurulum yaptı gösterir fakat internet bağlantımızı vermeyecektir.

Eger giriş yaptığımız bilgiler hatalı ya da elimizde adsl kullanıcı bilgilerimiz yok ise internet firmamızı arayarak hattımıza tanımlı güncel adsl bilgilerimizi alıp işlemi tamamlayabiliriz.