M2 işlemci İPad Pro incelemesi ve ürün özellikleri. Apple, gelişen teknoloji ile birlikte mevcut ürünlerine bir çok özellik ekledi ancak sadece bununla kalmadı. Apple son zamanlarda popüler olan  MacBook Air modeli bilgisayarları ile tüm gözleri üzerine toplamayı başardı.  Üretici firmanın MacBook Air modelinde kullandığı işlemcisini şimdi ise yeni tabletlerinde kullanmaya başladı. Yüksek performansı işlemcisi sayesinde geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan tableti oldukça beğeni aldı. Yüksek performans işlemcisine sahip bu tablet günümüzde belirli mağazalar ve internet sitelerinden satışa sunuldu.

Bu makalemizde son zamanların ilgi odağı olan İPad Pro  hakkında bilgi edineceğiz. Sizler için İPad Pro özelliklerini konu aldığımız bu yazımızda cihazın tüm teknik özelliklerine değindik.  Aşağıda sizler için maddeler halinde sıraladığımız özelliklere göz atalım.

k
M2 işlemci İPad Pro incelemesi

M2 işlemci İPad Pro özellikleri

1)İşlemci: Apple M2 çip ve 4 performans sağlar. Ek olarak 4 verimlilik olmak üzere 8  CPU çekirdeklidir. Belirtilmesi gereken bir diğer özelliği ise 10 çekirdekli GPU, 16 Çekirdekli Neural Engine.

2)Ekran: 11 inç 2388 x 1668 Liquid Retina ( IPS LCD ), 600 nit parlaklık özelliğini taşır. ProMotion, True Tone, Pencil ( 2.nesil)  ancak dokunmadan  algılama desteği sunar.

3)Kamera: Kamera olarak iki ana bölüme ayrılmış. Bunlar; Geniş açı  ve Ana kamera olarak tanımlanmaktadır.

Geniş açı özelliği; 2.4 diyafram ancak 10 Megapiksel özelliği var. 2 Kat optik uzlaştırma özelliği mevcut.  125 derece görüş alanına sahip cihazda 5 kat dijital zoom özelliği var.

Ana Kamera: 1.8 diyafram ve 12 Megapiksel özelliği mevcut. Sinematik video stabilizasyonu ve 4K 60 kare video kayıt özelliğine yer verilmiş.

Renk: Uzay grisi ve gümüş

Boyut: 247,6 mm x 178,5 mm x 5,9 mm

Bellek: 8 GB / 16 GB

Bağlantılar: Gigabit LTE, Bluetooth 5.3 ancak Wİ-Fİ 6E, 5G,

Depolama alanı: 512 GB, 1TB, 2 TB, 128 GB, 256 GB

Ağırlık: 466 gram – 468 gram

Kutu içeriği:  Kutu içerisinde USB-C Şarj kablosuna yer verilmiş ancak beraberinde ise  20 W USB- C Güç adaptörü ekli. Şarj kablosu uzunluğun 1 metredir.  Son olarak İPad Pro Kutun içerisinde yer almaktadır.

Bu makalemizde sizler için M2 işlemci İPad Pro konusuna değindik. Bir sonraki yazımız Apple iPad Pro 12.9 İncelemesi konusunu inceleyebilirsiniz.