ANKİ NEDİR? PROGRAM KURULUMU

Anki programı kolaylıkla dil öğrene bilme ezber yapma ve tekrara dayalı açık kaynak kodlu bir programıdır.Günümüzde kitaplar,sözlükler ile sürekli ezber içerisindeyiz. İnternet üzerinden de dil öğrenme videoları ve programları ile istediğimiz dilleri öğrenmemiz için kendimize geniş bir alan sağlayabiliriz. Anki ile tüm bunlara gerek kalmadan tek program ile dil öğrenebilir ve kolaylıkla ezber yapabiliriz eğlenceli olması sebebi ile çocukların oldukça ilgisini çeken bir programdır.  Anki (iPhone, Android ve bilgisayarımız için uygun bir programdır)

Anki ile ezber yapmak istediğimiz kartları kendimiz oluşturabilir veya da internet üzerinden hazır kartlarını indirip anki hesabımıza aktarabiliririz.Çalıştıgımız ders içerisinde ezberlemek istediğimiz kartları bizlere sırasıyla açacaktır.Çalışmak istediğimiz destede bir kart açıldığında  sorumuza ait doğru cevabı bulduğumuzda tıklıyoruz ve bizlere cevabı gösteriyor.Cevabımızı gördükten sonra bizlere kartık kolaylık ve zorluk durumuna hakkında rating  veriyoruz.kartlarımızın zorluk ve kolaylık durumlarına göre  zordan kolaya gidecek yönde  sırasıyla “again”, “hard”, “good” veya “easy” tuşuna basıyorsunuz.Anki en çok zorlandığımız kartları en kısa zaman içerisinde tekrar karşımıza soru halinde çıkarıyor ve bu özelligide kartları daha kolay ezberlememize yardımcı oluyor.

Şimdi hep birlikte anki uygulamasını yükleme adımlarını inceleyelim.

Öncelik olarak bilgisayar tarayıcımızı açalım arama motoruna anki yazmamız yeterli olacaktır.Gelen arama sonuçlarında Anki-powerful intelligent flashcards yazan sonucu açalım.

1 8

Bizleri karşılayan diğer bir ekranımız ize download bölümü olacaktır sayfayı biraz alt kısma çekelim ve iki altarnatif sunacaktır. 64bit ve 32bit şeklinde iki altarnatif vardır bizler kendi bilgisayarımızın özelliğine göre 64bit seçerek devam edelim.

2 8

Bu alanda Windows,mac,Linux,ıphone/android cihazlarımız için indirebileceğimiz alanlarda mevcuttur.Bizler Windows bilgisayarımız için 64bit seçeneğine tıkladığımızda programı indirmeye başlayacaktır.indirme işlemimiz bittikten sonra program kurulumuiçin bir pencere bizleri karşılayacaktır. Bu pencerede yes(evet) yazan butona tıklayalım.

3 6

Açılan diğer pencerede ise program dosyamızın bulunacağı dosya gelecektir.Bu alanda install yazan butona tıklayalım.Ve gelen ekranda mavi çizgilerin dolmasını bekleyelim

4 3

Mavi çizgiler dolduktan sonra close butonuna tıklayalım.

Ekranımız tamamlandıktan sonra masa üstüne  anki programımız gelecektir üzerine tıklayıp programı açalım ve aktif kullanımlarımıza başlayabiliriz.

5 2

Program yükleme adımlarımız bu şekilde oldukça basit bir yükleme işlemi olacaktır.