Ana Sayfa Haberler Huawei HG 552d Modem Kurulumu

Huawei HG 552d Modem Kurulumu

0

Bilgisayardan bir web tarayıcı açınız. Web tarayıcınızın adres satırına, cihazınızın web arayüzünün varsayılan adresi olan http://192.168.1.1 IP adresini yazıp “Enter” tuşuna basınız.

Kullanıcı adı ve şifreniziadminttnet” giriniz.

Modem üzerinde “Vodafone” logosu var ise kullanıcı adıadmin”, şifre vodafone”; “Superonline” logosu var ise kullanıcı adıadminşifresuperonline” olacaktır.

resim 1

Modem arayüzü sayfası geçektir. Kurulum Sihirbazı‘nı tıklayınız. Cihaz bilgisi sayfası açılacaktır; açılan pencerede WAN Ayarları‘nı tıklayınız.

WAN Ayarları ekrana gelmez ise “Durum-Cihaz-WAN Ayarları” menülerini takip ederek giriş yapınız.

resim 2

11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek
11858 teknik destek

WAN Ayarları açıldığında gelen sayfada “Bağlantı türü” menüsünde “PPPoE” seçiniz. İnternet kullanıcı adı ve İnternet şifresi kutucuklarına, servis sağlayıcınızın verdiği ADSL kullanıcı adınızı ve şifreniz girerek Uygulaya butonun tıklayınız. WAN Bağlantı ayarlarınız yapılmış olacaktır. Kullanıcı adı ve şifrenizde hata yok ise bağlantı kurabilirsiniz.

resim 3

Kablosuz bağlantı ayarlarını değiştirmek istiyorsanız, modem arayüzünden “Kablosuz Ağ Ayarlar” sekmesine giriş yapınız. Kablosuz ağ adını, güvenlik seviyesini ve şifrenizi değiştirerek Uygula butonuna basınız.  Bu şekilde kablosuz ağ ayarlarınızı istediğiniz şekilde yapılandırmış olursunuz.

resim 4

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA