Ana Sayfa Haberler ZyXEL VMG3312 Modem Kurulumu

ZyXEL VMG3312 Modem Kurulumu

4

Bilgisayarınızdan bir web tarayıcı açınız. Web tarayıcınızın adres satırına cihazınızın web arayüzünün adresi olan http://192.168.1.1 IP adresini yazarak Enter tuşuna basınız.

Açılan ekranda Kullanıcı adı kısmına “admin”, Parola kısmına “ttnet” ya da “turktelekom” yazınız.

Modemi TTNET’ten almadıysanız şifreniz 1234’tür. Kullanıcı bilgilerini girdikten sonra Oturumu aç butonuna tıklayınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

resim 1

Ağ Ayarları” menüsünü tıklayınız ve açılan alt menüde “Genişbant” linkine tıklayınız.

resim 2

Genişbant menüsünde ADSL hat kullanıcısıysanız 1.; VDSL hat kullanıcısıysanız 3. satırdaki “Kalem Simgesini” tıklayınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Önemli bilgi: ADSL kullanıcısı iseniz Etklinleştir sütununun altındaki değer “Y” olacaktır. VDSL kullanıcısı iseniz 3. satırın yanındaki Etkinleştir sütununun altındaki değer “Y” olacaktır.

resim 3

Açılan ekranda işaretlenen alanları kontrol ediniz; resimde gösterildiği şekilde seçimleri yapınız ve sol taraftaki sayfa çubuğunu aşağıya doğru çekerek sayfanın altındaki ayarlara ulaşınız.

ZYXEL VMG3312-B10B ile Airties 5650TT Modemi Bridge Mod ile kablosuz bağlama adlı makalemizi okuyarak kablosuz ağınızı nasıl genişleteceğinizi öğrenebilirsiniz.

resim 4

Açılan pencerede PPP kullanıcı adı ve PPP şifre alanlarına internet kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazınız ve Uygula butonuna tıklayınız. İnternet bağlantı ayarlarınız yapılmış olacaktır. Artık internette gezinebilirsiniz.

resim 5

ZyXEL VMG3312 Kablosuz Ağ Ayarları adlı makalemizi okuyarak kablosuz ağınıza şifre verme işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

CallFix Teknoloji Destek Paketi ile VDSL Modem Hediye!

Bilgi ve sipariş için: 0850 532 1 724

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

4 YORUMLAR

  1. çok güzel bende bazen bu modem ayarlarına ihtiyaç dyuyorum okul vhki olarak çalışıyorum beyaz eşya tamiride yapınca çogu seyler daha kolay çözülüyor

  2. Merhaba ,internete bağlanabliyorum masa üstü bilgisayarımdan.Cep telefonu ve laptoptan da wifi ile bağlanıyordum fakat bir kaç gündür bağlanmıyor.Bağlantıyı nasıl sağlayabilirim

Comments are closed.