Ana Sayfa Destek Huawei Freebuds Pro Detaylı İncelemesi TeknoDestek Farkıyla

Huawei Freebuds Pro Detaylı İncelemesi TeknoDestek Farkıyla

0

Merhaba sevgili TeknoDestek takipçileri bugün ki makalemizde Huawei’nin yepyeni buds kulaklığı olan FreeBuds Pro’yu inceleyeceğiz.

Açıkcası kendi şahsi deneyimimle birlikte söylemeliyim ki bu kulaklık bir yana diğerleri bir yana , ne Apple‘ın Air Pods‘ları ne Samsung‘un Galaxy Buds‘ları hiçbiri bu cihazın yanına dahi yaklaşamaz , en başta göz dolduran özelliği olan 2 anteli Bluetooth teknolojisi ile zaten diğer rakipleri rahatlıkla ekarte ettiğini söyleyebilirim.

Peki bunların haricinde Huawei Freebuds Pro’da ne gibi profesyonel özellikler var ?  Ne şekilde bir performans gösteriyor ve neler sunuyor?

Şimdi FreeBuds Pro‘yu incelemeye başlayalım.

TASARIM VE RENKLER

Bir önce ki Huawei Freebuds kulaklıklarında Dolphin açık tasarımın işlendiğini görmüştük. Bu kulaklığında ise farklı bir tasarım şeklini kullanan Freebuds Pro, bu defa sürücüleri kulak kanallarına girecek şekilde silikon başlıklı olarak tasarlamış. Ancak bunu öyle sade bir şekilde yapmamış. Kulaklığın ilk profesyonel özelliği de burada karşımıza çıkıyor.

2020100711373283585.jpg (770×434)

UYUMLULUK

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Freebuds Pro‘yu telefonunuzla eşleştirmek çok kolay ayrıca kullanacağınız HUAWEI AI Life uygulamasında kulak ucu uyum testi bulunuyor. Bu test ile beraber kutu içinde yer alan 3 tip kulak ucundan hangisinin size göre olduğunu, en iyi izolasyonu ve ses performansını hangisiyle sağlayacağınızı size uygulamadaki bu test söylüyor. Bu uygulama gerçekten çok verimli bir uygulama olmuş diyebiliriz.

Uygulamada ayrıca, kulaklığın daha pek çok farklı yeteneğini daha kontrol edebiliyorsunuz, onlardan da bahsedeceğiz, ancak şimdilik söze tasarımla devam edelim.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Freebuds Pro, dış tasarımı kadar iç dizaynıyla da etkileyici hazırlanmış. Küçücük bir alana 11 mm’lik ultra manyetik dinamik sürücü, LCB katmanı, dinamik süspansiyonu, çift çekirdekli mıknatısı yerleştiren Huawei, bununla da kalmayıp kulaklığa akıllı çift Bluetooth anteni, 3’lü mikrofon ve Kemik Algılayıcılı Gürültü Engelleme sensörü de yerleştirmiş.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kulaklıkta Bluetooth 5.2 kullanılıyor ve içeriğinde çift Bluetooth anteni bulundurmasıyla, bu özelliğe sahip ilk kulaklıklardan oluyor. Bu sayede telefon ile bağlantı 2 kat daha hızlı olurken, olası bağlantı kopmalarının da önüne geçiliyor. Öte yandan çift anten bulunması sayesinde aynı anda iki cihaza birden bağlayabiliyorsunuz.

Gürültü Engelleme özelliği bu kulaklıkta çok yüksek bir performansla çalışıyor. Öyle ki diğer pek çok kablosuz kulaklıkta olduğu gibi sadece açık veya kapalı şekilde ayarlamıyor, bulunduğunuz ortama göre şekillendirebiliyorsunuz. AI Life uygulaması üzerinden Dinamik, Sıcak, Genel veya Ultra şeklinde ayarlayabildiğiniz Gürültü Engelleme özelliği, böylece hangi ortamda olursanız olun çevre gürültülerinden izole edilme olanağı tanıyor. Bunu isterseniz Dinamik şeklinde belirleyebilir ve böylece kulaklığın bulunduğunuz ortamı anlık analiz ederek gürültü engelleme özelliğini çevrenize göre otomatik ayarlamasına izin verebilir, isterseniz ise, gürültü seviyesine göre kendiniz ayarlayabilirsiniz.

2020100711371681785.jpg (770×434)

Evet, tüm detaylardan da bahsettikten sonra şimdi biraz da Freebuds Pro‘nun pil performansından bahsedelim. Huawei‘nin bu tip mobil ürünlerinde uzun pil ömrü görmeye alıştık. Özellikle kısa bir süre önce incelediğimiz yeni akıllı saati Watch GT 2 Pro gibi uzun bir pil ömrü gösteriyor Freebuds Pro da. Bu arada Freebuds Pro‘yu Watch GT 2 Pro ile de kolay şekilde bağlayabildiğinizi de hazır yeri gelmişken söyleyelim. Böylece saat üzerinden müzik dinleme ve telefon konuşmaları gibi işlevleri de kulaklık üzerinden yapabiliyorsunuz.

Freebuds Pro‘nun pil ömrü, farklı kullanım şekillerine göre farklı uzunlukta. Gürültü Engelleme özelliği kapalıyken kulaklıklar ile 7 saate kadar, Gürültü Engelleme özelliği açık olduğunda ise 4,5 saate kadar pil ömrü sağlayan kulaklık, şarj kutusu ile beraber ise bu süreyi 30 saate kadar çıkartabiliyor. Bu da zaten fazlasıyla uzun bir süre. Bu anlamda pil ömrü konusunda Huawei‘nin bu cihazı da sınıfı çok rahat geçiyor.

Freebuds Pro‘yu kutusundan çıkan USB-C kablosu yardımıyla şarj edebildiğiniz gibi kablosuz olarak da şarj edebiliyorsunuz. Bu büyük avantaj getiriyor. Özellikle telefonunuzda kablosuz ters şarj özelliği varsa, bu özellikten çokça yararlanacaksınız.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA