Pubg Mobile oyuncularının oyuna girerken yaşadıkları Pubg Mobile Oyundan Atma Sorunu ve Çözümü konusunu bu yazımızda sizler için derledik.

Pubg Mobile oyuncuları, oyuna girerken düşme, kapanma veya çökme sorunu yaşayarak oyuna erişemiyorlar. Şayet sizler de böyle bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Pubg Mobile Oyundan Neden Atar?

Bu tür hatalar genelde oyunun yeni güncelleme almasının ardından ortaya çıkan sorunlardır. Yeni gelen güncelleştirme de herhangi bir problem varsa bu tür sonuçlara sebeptir. Tabii ki yalnızca tek bir güncelleme sonucu değil ayrıca telefonunuzun sistem güncellemesi yetersiz olduğunda da böyle bir sonuç ortaya çıkar. Meydana gelen bu problem bir çok hataya neden olarak oyuncuların konforunu düşürür. Bunların yaşanmaması için aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

pubg mobile oyundan ama sorunu

Pubg Mobile Oyundan Atma Sorunu ve Çözümü

Bu problemi gidermek için sizlere birkaç çözüm önerisinde bulunacağız.

1-) Depolama Alanını Kontrolü

Depolama alanının yetersiz durumda olması bir çok sorun yaratır. Boş depolama alanınız azaldı ise yer açmayı deneyiniz. Bu işlem için gereksiz dosya temizleyici uygulamalarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Şayet depolama alanınız 1GB’tan daha yüksek bir durumda ise bir diğer adıma geçelim.

okumaya devam edin: Pubg Mobile Hesap Silme

2-) Oyunu Güncelleme

Cihaz bulunan güncel değilse gereksiz dosyaların oluşturduğu kalabalıktan dolayı böyle bir hata yaşıyor olabilirsiniz. Bu işlem için App Store veya Google Play Store uygulaması üzerinden oyun güncelliği kontrolü yapın.

3-) Önbellek Temizliği

Oyun içinde yer alan kayıt dosyalarının hatalı veya eksik depolanması çeşitli hataları beraberinde getirir. Bu adımda bize en çok yardımcı olacak işlem ise önbellek ve verileri temizlemektir.

Android cihazlarda;

  • Ayarlar‘a girin.
  • Uygulamalar sekmesine geçin.
  • Gelen Uygulamalar menüsünden Pubg Mobile‘ı açın.
  • Sonraki ekranda Depolama‘ya basarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin deyin.
  • Bu işlemin ardından Pubg Mobile uygulamasını kaldırın ve yeniden kurun..

IOS cihazlarda;

  • Ayarlar‘ı açın.
  • Genel sekmesine basın.
  • iPhone Saklama Alanı‘na girin.
  • Pubg Mobile‘a basın.
  • Üst kısımda yer alan mavi yazılı Uygulamayı Sil tuşunu tıklaın..

Bu işlemlerin ardından oyunu tekrar açmayı deneyin. Sorun devam ederse diğer adıma geçelim.

4-) Oyun Sürümü Yetersizliği

Pubg’nin telefon sürümü kullandığınız ürüne uyumlu değilse bir çok sorun oluşur. Bu durumu kontrol ederek sorunu tespit edebilirsiniz.

5-) Güncelleme Sorunludur

Oyun içine gelen yeni bir güncelleme sonrası böyle bir sorun yaşıyorsanız durum yeni sürüm ile alakalıdır. Bu durumun kontrolü için yeni bir güncellemenin gelmesi beklenir. Şayet android ürün kullanıoysanız güncelleme sorununun olup olmadığını kontrol edebilmek daha kolay. Bu işlem için Google Play üzerinden Multiple Accounts uygulamasını indirerek Pubg Mobile oyununu kopyalayın. Eğer kopya oyun açılıyorsa yeni bir güncelleme alana değin kopya üzerinden oyunu oynayınız.