Huawei Phone Clone Uygulaması

Huawei Clone uygulaması nasıl kullanılır veri aktarımı yaparken nelere dikkat etmeliyiz bütün bunların hepsini yazımızda öğrenebilirsiniz.

Son zamanlarda gelişen teknolojilerle birlikte çeşitli markalarda telefonların üretimi hızla artış göstermektedir. Bu artış ile birlikte telefonların özelliklerinde de yenilikler olmaktadır. Geçmiş dönemlerde telefonlar sadece konuşmak ve sms ile haberleşmek için kullanılmaktaydı.

İlerleyen teknoloji ile birlikte veri transferleri için Kızılötesi, Bluetooth, Wifi bağlantıları üzerinden veri aktarımları yapılmaya başlanılmıştır. Kişilerin imkânları doğrultusunda eskiyen telefonun yenisi ile değiştirildiğinde teknolojinin büyümesi ile birlikte önceki kullanılan telefondaki tüm veriler yeni alınan telefona kolayca eksiksiz bir şekilde aktarılmaktadır. Hatta bu durum farklı marka telefonlar arasında bile yapılabilmektedir.

Huawei markasının çıkartmış olduğu Huawei Clone uygulaması ise veriler herhangi bir veri kablosu veya ağ bağlantısı kullanmadan iki cep telefonu arasında bir ortak internet erişimi ile hızlı bir şekilde iletilmesini sağlar. Bu uygulama Android ya da Apple işletim sistemi olan IOS’dan Huawei marka cep telefonuna veri aktarımının yapılmasını desteklemektedir.

Huawei Phone Clone Uygulaması

Huawei Clone Uygulaması Kurulum ve Uygulanması;

Phone Clone uygulamasını yeni alınan ve eski telefona yükleyin. Phone Clone uygulamasını ilk defa kullanıyorsanız eğer Phone Clone Hizmet Şartlarını kabul etmeniz gerekmektedir. Devamında ise uygulama sizden arka arkaya belirli izinler ister ve bu izinleri onaylamanız gerekmektedir. Değişik türlerdeki verilerin aktarılması gerektiği için uygulama önce verileri okumak için izinlere ihtiyaç duymaktadır. Bu sayede verileri doğru bir şekilde aktarımının yapılmasını sağlar.

Android Cep Telefonundan Huawei Cep Telefonuna Veri Aktarma;

Yeni almış olduğunuz telefonda Phone Clone uygulamasını başlatın ve Bu Yeni Telefon>Android seçimini yapın. Eski telefonda da Phone Clone uygulamasını başlatın ve Bu Eski Telefon seçimini uygulayın. Telefon kamerayı açacak. Kare kod okuyucu için yeni telefonda bulunan kare kodu eski telefonun açılan kamerası ile taratın. İki telefon arasında bir bağlantı kurulur. Bu bağlantı kurulduktan sonra yeni almış olduğunuz telefonda “Eski cihazınıza bağlandı” mesajı görünerek eski telefonda ki verilerin yeni telefona gönderilmesi beklenir.

Devamında çıkan ekranda eski telefonunuzdaki aktarılmasını istediğiniz verilerinizi seçmeniz gerekir. Ve seçim işlemi bittikten sonra verilerin aktarılması için ileri tuşuna basarak beklemeye başlayın. Bir süre sonra yeni telefonda “Aktarım tamamlandı” mesajını görünceye kadar bekleyin. Ancak dikkat edilmesi gereken şöyle bir husus var ki eski telefonunuzda veri aktarımı tamamlandı mesajı görünse de yeni telefonda verilerin sağlıklı bir şekilde da aktarımın tamamlanması için kısa bir süreye daha ihtiyaç vardır. Verileri aktarma işlemi bittikten sonra telefondan çıkış yapılabilir.

Huawei Clone Uygulaması Kullanma

 iPhone’dan Huawei Cep Telefonuna Veri Aktarma;

Phone Clone uygulaması küçük resimleri kopyalayıp aktarım yapamaz. Eğer ki küçük resmi kopyalayıp aktarım yaparsa görsel net olarak görünemez. Aktarım işlemine başlamadan önce Iphone telefonunda ki iCloud görsel senkronizasyon işlevinin devre dışı bırakılması gerekmektedir. Orijinal resimleri indirmeyi ve kaydetmeyi seçerek Phone Clone uygulaması ile aktarılması daha uygun olacaktır. iPhone da veri aktarımı android te olduğu gibi aynı şekildedir. Iphone’nun farkı üst kısımda anlatılmıştır.

Önemli Uyarı;

Eski telefondan yeni telefona veri aktarımlarında ekranın sabit tutulması ve sayfalar arası geçiş yapılmaması gerekmektedir.