Google Chrome Güncelleme

Google Chrome nasıl güncellenir güncellemenin faydaları nelerdir ve birçok ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Google Chrome şuan dünyada en çok kullanılan web tarayıcılarından bir tanesi. Hızlı geçişler güvenilir olması bunların e başında geliyor. Ayrıca birçok eklenti ile de kişiselleştirilebiliyor. Bu sebepten dolayı Google Chrome bir çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Fakat bu uygulamanın da diğer uygulamalar gibi bazen güncellemeleri olabiliyor.

Google chrome normal durumlarda kendi kendini günceller ama bazı bilgisayarlarda bu güncellemeyi kendiniz yapmanız gerekmekte. Şu sıralar Google güncellemeleri kullanıcılar için gerekli duruma getirdi. Herkes son çıkan sürümün özelliklerini kullanmak istiyor.

Google Chrome Nasıl Güncellenir

Google Chrome Güncelleme;

Google chrome nasıl güncellenir sorusuna gelecek olursak. Güncellemek için öncelikle yapmanız gereken bilgisayarınızda bulunan google chrome tarayıcınızı açmalısınız. Tarayıcıyı açtıktan sonra google chrome’ un yönetim paneli sağ üst tarafta 3 tırnak şeklinde olan butona tıklamanız gerekiyor.

Tıkladıktan sonra burada bir sekme karşınıza çıkar ve belli başlıklar önünüze gelir. Bu seçenekler arasında ayarlar yazan yere tıklamanız gerekmektedir. Buraya tıkladıktan sonra hakkında diye bir seçenek çıkıyor. Oraya da tıklayın ve ardından Foogle chrome kendiliğinden güncellemeyi denetliyor.

Eğer Google chrome güncel ise bir tık işareti çıkacaktır. Güncel değil ise zaten orada güncel olmadığına dair bir yazı karşımıza çıkıyor. Bu seçenek karşımıza çıkması durumunda yapmamız gereken şuan Google’nin kullandığı en son güncellenmiş hali ‘Sürüm 105.0.5195.127 m’ dir.

Eğer kullandığınız sürüm bu değilse uyarı verir zaten bu sekmeye girdiğinizde orada sayfayı yenilemeniz gerektiği yazmaktadır. Sizde açtığınız tarayıcıda sol üstte yer alan daire şeklinde bir ok bulunur ve ona tıklamanız gerekmekte.

Google Chrome Güncelleme Yapma

Buraya tıkladığınızda tahminen ilk etapta güncellendi demez. Ve bu bir sorun değil merak etmeyin bu durum herkeste çıkabilmekte. Bu durumda yapmanız gereken bir kaç defa daha aynı ok butonuna tıklamaktır.

Ok butonuna birkaç defa tıkladığınızda en sonunda yeniden başlat diye bir seçenek çıkacak karşımıza buraya tıklayın. Karşınıza Google Chrome güncel durumda yazısı çıkar ve Google Chrome’u güncellemiş olursunuz. Eğer bu seferde bir hata veriyorsa Google chrome’u silip yeniden yükleyin. Böylece sorununuz düzelmiş olacaktır.

Son Güncelleme 10 Kasım 2022 Yazar Mustafa Kemal Erdem