Samsung firması Galaxy M serisiyle uygun fiyatlı telefon statüsünde güçlü seçenekler sunuyor. Diğer M serisi telefonların telefonların devamı olan Galaxy M31 de bir süre önce çıktı. Samsung’un 2020 model tasarımı ile kamera sistemi ve işlemcisi değişen bu yeni Android cihaz hakkındaki bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

duyuruya gerek kalmadi iste karsinizda samsung galaxy m31 ve fiyati 5

Galaxy m31 öncelikle 6000 mAh kapasiteli bir pil taşımasına rağmen elde bir ağırlık hissettirmediğini de belirtelim. Galaxy M31’de 6.4 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. 19.5:9 görüntü oranına sahip bu ekran ön panelin ekran gövde oranı yüzde 84.1. “Sonsuz-U” adı verilen ekranın üst kısmında yer alan U harfi şeklinde bir çentik yer alıyor. Bu çentik 32 megapiksellik kameraya da ev sahipliği yapıyor. Çentiğin hemen üst kısmında ahize hoparlörü gizlenmiş durumda. Galaxy M31’de ekranın üst ve kenar çerçeveleri oldukça ince diyebiliriz. Sol kenar kısmında çift nano SIM ve microSD kart girişleri bulunuyor. Sağ kısımda ise güç butonu ve ses kontrol tuşları konumandırılmış durumda. Üst kısma baktığımızda ikinci mikrofon bulunurken alt kısımda da soldan sağa doğru sırasıyla kulaklık jak girişi USB-C girişi mikrofon ve hoparlör ızgarası bulunuyor. Hoparlörden makul seviyede bir ses duymak için ses yüksekliğini artırmak gerekiyor.

duyuruya gerek kalmadi iste karsinizda samsung galaxy m31 ve fiyati 6 1280x720 1

 

Galaxy M31’in arka kısmına gelecek olursak ilk olarak sol üst köşedeki kamera sistemi bizi karşılıyor. Dikdörtgen bir dizaynda yerleştirilen sistemde 4 kamera sensörü ve LED flaş bulunuyor. LED flaş en alt kısımda yer alıyor.Bu kamera sensörünün hemen çaprazında ise telefonun parmak izi okuyucusu bulunmakta. Biyometrik güvenlik önlemi olarak hem parmak izi okuyucusu hem de yüz tanıma özelliği kullanıcılar için gayet makul seviyede. Yüz tanıma özelliği karanlık ortamlarda sorunsuz şekilde çalışabiliyor. Parmak izi okuyucusu telefonun ekran kilidini açarken hızlı bir şekilde açabiliyor.

samsung galaxy m31 1

Galaxy M31 şuan vişne pembesi okyanus mavisi ve uzay siyahı renk seçenekleri ile satışa sunulmakta.