En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları, akıllı telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları çekmenize ve daha da iyi hale getirmenize olanak tanır. İster bir selfie, ister yemek üzere olduğunuz bir yemek veya kediniz olsun, bu uygulamalardan biri onu gerçekten çarpıcı hale getirebilir.

Screenshot 1 3

İyi bir fotoğraf düzenleme uygulaması sezgisel ve kullanımı kolay olmalıdır – istediğiniz bir ayarı bulmak için menüler arasında çok fazla zaman harcamak istemezsiniz – ancak yine de fotoğraflarınızın gerçekten parlamasını sağlayacak kapsamlı bir araç setine sahip olursunuz. Ayrıca, uygulama, ailenize ve arkadaşlarınıza gösterilmeye hazır olduklarını düşündüğünüzde resimlerinizi paylaşmayı çocuk oyuncağı haline getirmelidir.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları nelerdir?

Bir düzineden fazla popüler uygulamayı test ettikten sonra, genel olarak en iyi fotoğraf düzenleme uygulamasının PicsArt olduğunu düşünüyoruz. Fotoğraflarınızı geliştirmek için AI fotoğraf efektleri, çıkartmalar, metin katmanları ve arka planlar gibi harika araçlar, özellikler ve özellikler içerir.

Buna ek olarak, PicsArt, becerilerinizi tazelemenize yardımcı olacak öğreticiler ve günlük bir fotoğraf düzenleme görevi ve kendi kendinize düzenleyebileceğiniz bir resim kitaplığı sunar. Ayrıca, uygulamanın diğer kullanıcılarla sohbet etmenize ve fotoğraflarınızı onlarla paylaşmanıza olanak tanıyan bir sosyal bileşeni vardır.

Daha kapsamlı bir şey arıyorsanız Snapseed, tahribatsız düzenleme, eğriler, RAW görüntü düzenleme, beyaz dengesi pozlama ve çift pozlama filtresi gibi özellikler sunar. Ayrıca kaydedip birden çok fotoğrafa uygulayabileceğiniz katmanlı efektler de oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, biraz fotoğraf düzenleme bilgisi olanlara yöneliktir, bu nedenle diğer ürünlerden daha dik bir öğrenme eğrisi vardır.

Ve Google Fotoğraflar’ın düzenleme araçları yetersiz olsa da, konu yalnızca fotoğraflarınızı değil, tüm videolarınızı da yedeklemek ve bunları sahip olduğunuz cihazda (bilgisayar da olsa) senkronize etmek konusunda rakipsizdir. , Mac, tablet veya akıllı telefon.

Screenshot 2 4

Her birinin kendine özgü benzersiz özellikleri olduğundan, tüm seçimlerimizi kontrol ettiğinizden emin olun.

En iyi fotoğraf düzenleme uygulaması nasıl seçilir?

Fotoğrafla ilgili uygulamalar alanı çok kalabalık ve rekabetçidir. Bu nedenle, bir uygulama popüler bir özelliğe sahip olduğunda, diğerleri hızlı bir şekilde çoğunluğa atlar. Örneğin Snapchat’in hızla kaybolan fotoğraf ve video mesajlarındaki başarısı taklitler üretti.

Genel olarak, yine de, en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları iki kategoriye ayrılır: Gündelik tüketicilere yönelik olanlar ve daha çok profesyonel fotoğrafçılara veya profesyonel tüketicilere yönelik olanlar. Bu listeye her iki uygulama türünü de ekledik, ancak bir uygulamayı seçmeden önce ihtiyaçlarınızı değerlendirmeye değer.

Çoğu uygulamada olduğu gibi, en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarının çoğu size belirli sayıda özelliği ücretsiz olarak sunar, ancak tüm özellikler paketi için aylık veya yıllık abonelik ödemeniz gerekir.

Screenshot 3 4

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarını nasıl test ederiz?

Uygulamalar, geniş bir odak ve amaç yelpazesini temsil ediyordu. Bu nedenle, test komut dosyalarımızı geliştirdiğimizde, her bir uygulamayı, uygulamanın ne anlama geldiğiyle ilgili güçlü ve zayıf yönlerine göre değerlendirip derecelendirdiğimizden emin olduk.

Tüm uygulamalar şunlar için test edildi:

  • Arayüzün kalitesi ve erişilebilirliği.
  • Kullanım kolaylığı.
  • Özelliklerin sayısı ve kalitesi.
  • Paylaşım kolaylığı ve çok yönlülüğü.
  • Belirtilen amacına ne kadar iyi ulaştığı (fotoğraf düzenleme veya yedekleme gibi).

Uygulamaya bağlı olarak seçici olarak test ettiğimiz diğer hususlar şunlardır:

  • Fotoğraf içe aktarmanın çok yönlülüğü.
  • Kamera modülünün çok yönlülüğü.
  • Fotoğraf düzenleme yetenekleri, çok yönlülük ve kullanım kolaylığı.
  • Kolaj araçlarının ve diğer projelerin kullanım kolaylığı, gücü, esnekliği ve eğlencesi.