Lenovo Legion Pro

Birçok teknoloji ürünleri ile karşımıza çıkan Lenovo bu kez herkesi şaşırtan bir cihaz ile karşımızda. Lenovo Legion Pro, bir oyuncu telefonu olarak üretilmiş ve kullanıcılarını bir hayli memnun edebilecek özelliklere sahip.

 

legion pro 11

Dünyanın en güçlü oyuncu telefonları arasında yer alan bu model, özel bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Telefonun ekranı 6.65 inç büyüklüğünde ve 1080×2340 çözünürlüğe sahip AMOLED bir ekran ve ön kamera, pop-up kamera şeklinde ekrana konumlandırılmış durumda. Telefonun ekranı bu büyüklük ve çözünürlükle beraber 388 ppi değerine ulaşabilmekte. Ayrıca 144 Hz yenileme hızına sahip. Telefonunda işlemci olarak, en hızlı işlemcilerden biri olan Snapdragon 865+ var. Depolama ve bellek olarak ise 128GB / 8GB, 256GB / 12GB ve 512GB / 16GB seçenekleri ile birlikte geliyor. Telefon depolama birimi ise UFS 3.1 özelliğine sahip. Bu cihazın en önemli özelliklerinden biri ise, ısınmaya karşı bakır tüpler ile dizayn edilmiş olması. Böylece  uzun süreli oyun oynamada bile ısınmıyor ve oyunculara kesintisiz bir oyun deneyimi ve keyfi sunuyor.

Lenovo Legion Duel

Telefonun, arka tarafında 2 ve ön tarafında 1 olmak üzere toplam 3 kamerası var. Ana kamerası 64MP çözünürlüğünde ve f/1.9 diyafram değerine sahip. Geriye kalan kamera geniş açılı kamera ise 8MP çözünürlüğüne sahip. Ön kamera tarafına bakacak olursak 20MP çözünürlüğünde bir kamera olduğu görülüyor. Arka kameralar, 4K – 30FPS çözünürlüğünde video çekebiliyor.

Cihazın bir önemli özelliği de çift bataryaya sahip olması. Bu her iki bataryanın toplam kapasitesi 5.000 mAh. İçerisinde gelen 90 Watt gücündeki bir adaptör ile telefonun bataryası toplamda 30 dakika içerisinde tamamen şarj olabiliyor. Kutu içerisinden ayrıca 2 adet şarj kablosu çıkıyor.