Google Play Üyelik İptali Nasıl Yapılır
Google Play Üyelik İptali Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda Google Play üyelik iptali işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatacağız.

Android cihazınızdaki uygulama, oyun, müzik, kitap, film vb. aboneliklerinizi, Google Play Store uygulaması üzerinden iptal edebilirsiniz.

Aboneliğinizi iptal etmek için Android telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Google Play Store uygulamasını açmanız, sağ üst kısımda yer alan profil simgenize dokunmanız ve ardından Ödemeler ve abonelikler (Payments & subscriptions) menüsünü seçmeniz gerekiyor.

Aboneliği iptal ettikten sonra, abonelik için ödeme yaptığınız ayın sonuna kadar abone olduğunuz oyunu, uygulamayı, müziği, filmi, e-kitabı, vb. kullanabilirsiniz.

Günümüz dünyasında en az bir tane abonelik servisine abone olmayan insan hemen hemen yok gibidir. Aslında oyun, müzik, TV, e-kitap, film, sağlık – gıda vb. uygulamaları gibi aylık ücretli bir servis veya hizmet türüne abone olmamak günümüzde neredeyse imkansız.

Bir Android uygulaması üzerinden bu hizmetlerden herhangi birine kaydolduysanız, abonelik ödemeleriniz büyük bir ihtimalle Google Play hesabınız üzerinden gerçekleşir. Eğer bu servislere olan aboneliklerinizi değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, Google Play üzerinden işlem yapmanız gerekir.

Android telefonlarda veya tabletlerde Google Play üzerinden aboneliklerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşte, Android cihazlarda aboneliklerinizi iptal etmek için bilmeniz ve yapmanız gerekenler!

Android Telefonda veya Tablette Abonelik İptal Etme

  • İlk olarak Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Play Store uygulamasını açın ve ardından, uygulama sayfasının sağ üst köşesinde yer alan profil simgenize dokunun.
  • Açılan menü listesinde Ödemeler ve abonelikler (Payments & subscriptions) menüsüne dokunun.
Google Play Üyelik İptali Nasıl Yapılır
Google Play Üyelik İptali Nasıl Yapılır
  • Daha sonra, açılan sayfada Abonelikler (Subscriptions) menüsüne dokunun ve ardından, iptal etmek istediğiniz üyeliği bulup seçin.
  • Ekrana sayfada Aboneliği İptal Et (Cancel subscription) seçeneğine dokunun. Bazı uygulamalar ve sunduğu abonelikleri daha fazla işlem adımı gerçekleştirmenizi isteyebilir. Bu nedenle ekrana gelen pop-up (açılır pencere) bildirimlerini mutlaka okuyun.

Aboneliği iptal ettikten sonra, o aboneliğe ait fatura döneminin sonuna kadar aboneliğin tüm içeriğine erişmeye devam edebileceksiniz.

İptal etmek istediğiniz abonelik Google Play’de yoksa, bu aboneliğe Google Play üzerinden üye olmamışsınız demektir. Üyeliğinizi iptal etmek için, uygulamayı geliştiren ve ilgili hizmetin aboneliğini sunan şirketin web sitesini kontrol edin veya doğrudan onlarla iletişime geçin. Sundukların hizmetin aboneliğini iptal etmek için muhtemelen Google Play’den bağımsız bir yöntemleri vardır.

Google Play Üyelik İptali Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda Google Play üyelik iptali işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattık. Android cihazlarda Google Play üyelik iptali işlemi ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Arama motoru trendlerinde üst sıralarda yer alan teknoloji konuları ile ilgili en güncel çözümleri içeren teknik destek videoları için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Makalemizin konusu bağlamında Google Play Ödeme Yöntemi Ekleme ve Kaldırma yazımıza göz atabilirsiniz.