Bugün, Google Play Ödeme Yöntemi Ekleme ve Kaldırma işlemine değineceğiz.

Play Store

Bir diğer ismiyle Google Play Store, Android dünyasının açık uygulama marketidir. Market 22 Ekim 2008 tarihinde Google tarafından kurulmuştur. Android kullanıcıları cihazlarını kullandıkları her an Play Store’dan faydalanabilirler.

google-play-store-ne-kadar-guvenli-indirdiginiz-her-sey-guvenli-mi.jpg (770×433)

Google Play Store güncel olarak milyonlarca Uygulamaya sahiptir. Ayrıca bünyesinde müzikler, kitaplar ve filmlerde barındırmaktadır. Bu durum en büyük rakibi olan App Store’a karşı bir adım önde olmasını sağlamaktadır. Özellikle geniş uygulama kütüphanesi üzerinden milyonlarca içeriğe tek tıkla ulaşmanız mümkündür. Ayrıca bu uygulamaları indirirken ücretli uygulamalar satın alabilirsiniz ya da aboneliklere katılabilirsiniz.

Play Store’a Ödeme Yöntemi Ekleme

Google Play Store üzerinden uygulama satın alırken en az 1 adet ödeme yöntemi eklemeniz gerekiyor. Bu ödeme yöntemleri, mobil ödeme ya da kredi banka kartı ile ödeme olarak seçeneklere ayrılır. Ayrıca ödeme yöntemi eklemek sanılanın aksine oldukça kolaydır.

5fa2eccf1df1d50018218dc2 (600×607)

İşlem için öncelikle Play Store‘a giriş yapalım.

anaekranpng-142x300.png (142×300)

Giriş yaptıktan hemen sonra, Menü simgesine tıklayalım.

menüpng-142x300.png (142×300)

Bu işlemin ardından Ödeme Yöntemleri kısmına giriş yapalım.

ödeme-yöntemleripg-142x300.png (142×300)

Ödeme Yöntemleri kısmına giriş yaptıktan sonra, bizi bir çok ödeme seçeneğinin olduğu bir ekran karşılayacak.

WhatsApp-Image-2020-04-06-at-22.41.33-142x300.jpeg (142×300)

Bu menü üzerinden dilediğiniz ödeme yöntemini ekleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca ödeme yöntemi olarak mağaza cüzdan kodu kullanabilirsiniz. Mağaza cüzdan kodlarını seçkin elektronik eşya satıcılarından ya da zincir market şubelerinden satın alabilirsiniz.

Play Store Ödeme Yöntemini Düzenleme ve Kaldırma

Ödeme Yöntemi ekleme işleminden sonra, ödeme yöntemlerinizi düzenlemek oldukça kolaydır.

İşlem için Play Store‘a yeniden giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra Menü simgesine tıklayarak Ödeme Yöntemleri kısmına tıklayalım. Ardından Ödeme Yöntemlerini Değiştir seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca pay.google.com adresinde oturum açarak, Kaldırmak istediğiniz ödeme yöntemini kaldırabilirsiniz. Bu işlem için oturum açtıktan sonra, Ödeme Yöntemleri kısmına giriş yaparak belirlediğiniz Ödeme Metodunu kaldırabilirsiniz.

Play Store Üzerinden Satın Alma İşlemi Yaparken Ödeme Yönteminizi Değiştirme

Google Play Store kullanıcıları, satın alma işlemi yaparken bazı durumlarda ödeme yöntemlerinde değişiklik yapmak isteyebilirler. Bu işlemi gerçekleştirmek son derece kolaydır.

Android telefonunuzda veya tabletinizde,  Google Play Store uygulamasını açmanız gereklidir. Ardından, ücretli bir öğenin ayrıntılar sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra, fiyat kısmına dokunun ve uygulama izinlerini inceleyin. Bir sonra ki adımda, uygulama isminin altında bulunan Ödeme Yöntemleri sekmesine tıklayalım. Son işlem adımında da dilediğiniz ödeme metodu ile değişikliği gerçekleştirip satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Google Play Ödeme Yöntemi Ekleme ve Kaldırma işlemine değindik.

 

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikHUAWEİ P SMART PRO İnceleme
Sonraki İçerikApp Store Aboneliklerin İptali Nasıl Yapılır
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)