Dünyaca ünlü teknoloji devi Sony ve ortakları tarafından geliştirilen Playstation’ın çevrimiçi oyuncu platformu Playstation Plus’ta 2021 Ocak ayı ücretsiz oyunlar belli oldu. Pandemi dönemiyle birlikte kaybettiği popüleritesini neredeyse önceki zamanların 2 katına çıkaran Playstation Plus, yeni yılın ilk günlerinde vakit kaybetmeden Ocak ayı içerisinde ücretsiz şekilde kullanıcılara sunacağı oyunları açıkladı.

 

 

Geçtiğimiz yılın başında Playstation 3’ü, Playstation Plus aylık bazda ücretsiz oyunlar serisinden çıkaran Sony, Ocak ayı içerisinde 2 tane Playstation 4 ve 1 adet de Playstation 5 oyununu PSN Plus üyelerine ücretsiz şekilde sunuyor.

Her ne kadar ülkemizde ve bir çok ülkede pandemi şartları sebebiyle Playstation 5 stoğu sıkıntısı yaşanıyor olsa bu konsola sahip olan PS Plus üyeleri geçtiğimiz yılın son aylarında da olduğu gibi unutulmadı. Önümüzde 2-3 sene daha popüleritesini korumasına kesin gözüyle bakılan Playstation 4 ürününe sahip olan PS Plus kullanıcılarının Ocak ayı içerisinde ücretsiz olarak erişebileceği oyunları listelememiz gerekirse;

 

Playstation 4

 

Shadow of the Tomb Raider

Tom Raider serisinin üçüncü oyunu olan Shadow of the Tomb Raider’ın bu ayın ücretsiz oyunları arasında yer alıyor olması kullanıcıları sevindirecek gibi gözüküyor.

shadow tom raider

 

Greedfall

Sevilen aksiyon-RPG oyunlarından biri olan Greedfall da Ocak ayı içerisinde ücretsiz şekilde sunulacak Playstation 4 oyunları arasında yer alıyor.

greedfall

 

Playstation 5

 

Worms Rumble

Aynı zamanda Playstation 4’te de oynanabilen Worms Rumble bu ay içerisinde Playstation 5 versiyonu ile kullanacılara ücretsiz olarak sunuluyor. Oyunun Playstation 5 versiyonunun, Playstation 4 versiyonundan farklı olarak 60 fps görüntü desteği sunabildiğini belirtmemiz gerekir.

 

worms rumble

 

Geçtiğimiz yıl itibariyle aylık bazda ve bir yıldan daha az periyotta olan ücretlendirmeleri kaldırılan Playstation Plus üyeliği yıllık bazda 240₺ fiyat etiketiyle satın alınabiliyor.

Son Güncelleme 3 Ocak 2021 Yazar Uğurcan Ün