Akıllı telefon piyasasının en önemli firması olan Çinli şirket Huawei büyümeye ve kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Son günlerde tanıttığı akıllı telefonlarla kendinden oldukça söz ettiren Huawei firması son olarak kullanıcılarına Huawei P Smart Pro’yu tanıttı. Huawei P Smart Pro hakkındaki bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Opera Anlık Görüntü 2020 03 31 172642 www.google.com .tr

Huawei P Smart Pro çerçeveleri biraz kalın olsada 6.59 inçlik ekranıyla kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor. Ekran kullanım oranı ise yüzde 84.7 ile gayet makul olduğu söylenebilir. Herhangi bir çentiğin olmaması da mutlu edici çünkü ekranın düz bir yapısının olması göze hoş geliyor. Cihazın tüm tuş kombinasyonu sağ tarafına entegra edilmiş durumda. Bu kısımda ayrıca bir de parmak izi okuyucusu da bulunuyor. Sol tarafında ise harhangi bir kombinasyon bulunmuyor. Cihazın üst kısmı bolca kullanılmış. Açılır ön kamerası, sim kart girişi, MicroSD girişi ve son olarak ikinci bir mikrofon cihazın üst kısmına konumlandırılmış durumda. Son olarak alt kısmında ise 3.5 mm’lik jak girişi ortada mikrofon ve en son kısmında ise USB-C tipli bir şarj girişi bulunuyor.

 

Huawei P Smart Pro cihazının arka kapak kısmı ise çok hoş görünen bir yapıya sahip. Gök mavisi olarak nitelendirilen renkte olması ışığa ve gölgeye göre farklı bir görünüme dönüşmesi oldukça dikkat çekici. Arka panel tamamiyle plastik ve camdan oluşuyor. Arka panelin sol üst tarafında dikey olarak konumlandırılmış üç adet sensörlü kamera bulunmakta ve hemen altında ise LED flaş sistemi yer alıyor.

Opera Anlık Görüntü 2020 03 31 172749 www.hurriyet.com .tr

Cihazın ekran çözünürlüğü 2340 x 1080 pikseldir. Bu çözünürlük eğer istenilirse pil performansı bakımından değiştirilebiliyor. Cihazın ayarları içerisinde bulunan akıllı çözünürlük seçeneğinin seçilmesi yeterli olacaktır. 6 GB Ram sayesinde çoklu işlemlerin sağlanmasıda bu cihaz üzerinde kolayca yapılabildiği görülüyor.

 

Huawei P Smart Pro ayrıca bir de Siyah renk seçeneğine sahip. Şuanda ülkemizde satışta olan bu cihazın etiket fiyatı ise 2.639 TL.

Opera Anlık Görüntü 2020 03 31 173039 www.mediamarkt.com .tr

 

HUAWEİ P SMART PRO Teknik Özellikleri

İşlemci: Huawei Kirin 710F

Ekran: 6.59 inçlik IPS LCD ekran, 1080×2340 (FHD+) Piksel

RAM: 6 GB RAM

Depolama: 128GB

Arka Kamera: 48 MP ana kamera + 8 MP ekstra geniş açı + 2 MP derinlik algısı

Ön Kamera: 16 MP

Batarya Kapasitesi: 4000 mAh

İşletim Sistemi: Android 9.0

Renk Seçenekleri: Mavi – Siyah