Ana Sayfa Uygulama Google, Arama Geçmişinize Ekstra Koruma Katmanı Nasıl Sağlıyor ?

Google, Arama Geçmişinize Ekstra Koruma Katmanı Nasıl Sağlıyor ?

0

Google, arama geçmişinizi ara sıra silme veya hiç kaydetmeme seçeneği sunarken, Web ve Uygulama Etkinliğinizi açık tutmanın belirli avantajları vardır. Birincisi, size çeşitli Google uygulamaları ve hizmetleri hakkında daha kişiselleştirilmiş deneyimler sunar. Ancak cihazınızı başka bir kişiyle paylaşmanız durumunda, bunun için başka bir koruma katmanı elde edersiniz, böylece hiç kimse paylaşılan cihazdaki tüm Etkinliğimi görüntüleyemez. Artık söz konusu arama etkinliğini görüntülemek için ekstra doğrulama isteyebilirsiniz.

Google’ın bu yeni aracı, bilgisayarınızı ve hatta akıllı telefonunuzu paylaşan diğer kişilerin istedikleri zaman arama geçmişinizi görmelerini engelleyecektir. Yapmanız gereken tek şey, etkinliğinizi görüntülemek ve arama geçmişinizi tamamlamak için ekstra doğrulama talep etmektir. Bunu görüntülemek için şifrenizi veya iki faktörlü kimlik doğrulamanızı istemeniz gerekir. Elbette, ekstra koruma katmanının çalışması için bu bilgilere yalnızca sizin erişiminiz olmalıdır.

Google ayrıca, kayıtlı Arama geçmişinizin son 15 dakikasını silmenize izin verecek bir hızlı silme özelliği sunuyor. Tek gereken, bir düğmeye tek bir dokunuş. Ancak bu özellik şu an için sadece iOS cihazlar için görünüyor. Ancak bu yıl Google uygulamasına geleceğini söylediler. Bu arada, Web ve Uygulama Etkinliğiniz için otomatik silme denetimlerini etkinleştirebilirsiniz. 3, 18 veya 36 aylık otomatik silme arasından seçim yapabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google ayrıca, hizmetlerinde hesabınızda güvenlik ve gizlilik kontrolleri için bazı araçlar olduğunu da hatırlatmak ister.

Bir etkinliği manuel olarak sildiğinizde veya etkinlik otomatik silme ayarlarınız uyarınca otomatik olarak silindiğinde bu etkinliği üründen ve sistemlerimizden kaldırma işlemine hemen başlarız.

Öncelikle söz konusu verileri hemen görünümden kaldırmayı hedefleriz. Böylece veriler artık Google deneyiminizi kişiselleştirmek için kullanılamaz.

Daha sonra, verileri depolama sistemlerimizden güvenli ve eksiksiz bir şekilde silmek için tasarlanan bir işleme başlarız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Gizlilik Kontrolü, temel gizlilik ayarlarınızı gözden geçirmenizi sağlarken, Güvenlik Kontrolü, verilerinizi ve cihazlarınızı korumak için size kişiselleştirilmiş öneriler sunar. Ayrıca, tehlikeli sitelere gittiğinizde veya tehlikeli dosyalar indirdiğinizde size bildirim veren Google Güvenli Tarama da vardır.

Her gün birçok şey yaparken bu araçları gözden kaçırmak kolaydır. Ancak, Google hizmetlerini kullanan tüm cihazlarınızın ve verilerinizin korunduğundan emin olmak için günde, hatta haftada birkaç dakika ayırmanız iyi olur.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA