Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter, Askıya Alınan Kilitli Hesaplar İçin Bildirimi Test Ediyor

Twitter, Askıya Alınan Kilitli Hesaplar İçin Bildirimi Test Ediyor

0

Hiç Twitter hesabınızı açıp bir şeyler tweet atmaya veya takip ettiğiniz hesaplardan birine yanıt vermeye çalışırken, görünüşe göre askıya alınmış olduğunuz için yapamayacağınızı fark ettiğiniz oldu mu? Şimdi Twitter, hesabınızın ne zaman askıya alındığını veya kilitlendiğini öğrenmenizi kolaylaştıracak. Uygulamayı açtığınızda sizi bilgilendirecek bir bildirimi test ediyorlar. Bildirimde ayrıca daha sonra ne yapabileceğinize ilişkin talimatlar bulunur ve Twitter Kurallarını da incelemenizi önerir.

Twitter, ‘hesabınızın nerede durduğunu bilmek önemlidir’ dedi ve şimdi, hesabınıza giriş yaptığınız anda görünecek olan bu bildirimi test ediyorlar. Hesapları askıya alınmış veya kilitlenmiş olanlar, salt okunur modda olacağınızı, böylece platformda Tweetleyemeyeceğinizi, Retweetleyemeyeceğinizi veya Beğenemeyeceğinizi size açıkça bildiren bir başlık bildirimi görecektir. Size özellikle ne yaptığınızı söylemeyecek, ancak hesabınızın “Twitter Kurallarını çiğnediğini” söyleyecektir.

Ekran görüntüsüne göre Twitter Kuralları’na tıklayabileceksiniz, bu nedenle kullanıcıları platformdaki kuralları okumaya ve ne yapmış olabilecekleri üzerine düşünmeye teşvik etmenin bir yolu. Kalıcı olarak askıya alınan hesaplar için, “bunu yanlış anladık” diye düşünüyorsanız, Twitter’ın kararına itiraz edebileceğiniz banner’da bir bölüm var. İtirazınızı gönderebileceğiniz bir bağlantı var, aksi takdirde kalıcı olarak salt okunur modda olacaksınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hesapları kilitli olanlar için bildirim, çoğu hesabın geçici olarak askıya alındıktan sonra bir hafta içinde tam erişim kazandığını, ancak daha uzun sürebileceğini söylüyor.

Bir hesap ele geçirilmiş veya Twitter Kuralları ya da Hizmet Şartları’nı ihlal ediyor gibi görünüyorsa, hesabı kilitleyebilir veya bazı hesap özelliklerini geçici olarak sınırlandırabiliriz. Giriş yaptığınızda veya uygulamanızı açtığınızda hesabınızın kilitlendiği ya da bazı hesap özelliklerinin sınırlandırıldığı yönünde bir mesaj görürseniz, hesabınızı yeniden kullanıma açmak amacıyla talimatları yerine getirin veya daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin.

Hesabınızın haksız yere kilitlendiğine inanıyorsanız, temyize giden bir bağlantı yoktur, bu nedenle büyük olasılıkla beklemeniz gerekecektir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızın güvenlik nedeniyle kilitlendiğini belirten bir mesaj görürseniz bu, şüpheli davranış tespit ettiğimiz ve hesabınızın ele geçirildiğini düşündüğümüz anlamına gelir. Hesabınızın kilidini açmak için hemen şifrenizi değiştirerek hesabınızın güvenliğini sağlayın.

Hesabınızın hemen geri yüklenmesini istiyorsanız bunun için Twitter Destek ile iletişime geçmeyi deneyebilir ve Twitter Kurallarını ihlal etmediğinizi kanıtlayabilirsiniz.

Bu hala test ediliyor, ancak sunumun ne kadar geniş olduğunu bilmiyoruz. Teste dahil olup olmadığınızı bilmenin tek yolu, hesabınızın askıya alınması veya kilitlenmesi durumunda elbette ki bunun olmasını istemezsiniz değil mi?

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA