Ana Sayfa Haberler Google, Apple’a 9 Milyar Dolar Ödeyecek!

Google, Apple’a 9 Milyar Dolar Ödeyecek!

0
Google, Apple’a 9 Milyar Dolar Ödeyecek!

Teknolojide, birçok yeniliğin öncüsü olan Apple’ın en büyük rakiplerinden birisi hiç şüphesiz Google’dır. Google’ın, rakip olarak gördüğü Apple’a bazen ciddi anlamda ödemeler bilinmektedir. Bazı haber kaynakları Google’ın, Apple’ın ürettiği ürünlerde varsayılan arama motoru olarak kalabilmek için toplam 9 milyar dolar ödemeyi kabul ettiği bilgisini verdi.

Google, Apple’a 9 Milyar Dolar Ödeyecek!

Satış rekortmeni olarak bilinen iPhone, iPad ve iPod Touch gibi Apple ürünlerinde varsayılan arama motoru değilseniz, ciddi anlamda kullanıcı kaybı yaşayabilirsiniz. Hele de Google gibi bir arama motorunun bu kaybı göze alması düşünülemez. Google, 2017 yılında Apple firması ile toplamda 3 milyar dolar ödeme için anlaşma sağlamıştı. Fakat Apple, 2018 yılı için bu miktarı tam 3 katına çıkararak 9 milyar dolar yaptı. Google’ın, Apple firmasına toplam 9 milyar dolar vererek varsayılan arama motoru olmak istemesindeki en büyük etkenlerden birisi, iOS ekosistemindeki üstünlüğü en yakın rakibi olan Bing’e kaptırmamak.

iOS ekosisteminin kullanıcı sayısının sürekli artması gözönüne alındığında, Google her yıl daha fazla ödeme yapacağa benziyor. Apple ile anlaşması durumunda, 2019 yılında yapağacağı ödeme tutarını da, siz makale okuyucularmızla paylaşacağız.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.