Ana Sayfa Destek Google Play Store’da Ülke/Bölge Nasıl Değiştirilir?

Google Play Store’da Ülke/Bölge Nasıl Değiştirilir?

0

Google Play Store’u kullanmak oldukça basittir: aç, indir, istediğiniz uygulamayı ara ve cihazına yükle. Hepsi bu kadar.

Ama farklı bir ülkeye taşınırsanız ne olur? Fatura bilgileri için Play Store’un uygun sürümüne erişmeniz gerekir. Ve Google Play, bazen belirli uygulamalara erişime izin verebilen veya erişimi engelleyebilen çeşitli bölgeler için farklı uygulamalara sahiptir.

Yakın zamanda taşınmış veya başka bir bölgeden Play Store’a erişmeyi denemek istiyorsanız, Google Play’de ülke ayarınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklıyoruz.

Google Play Store’da Ülke Nasıl Değiştirilir?

Android cihazınızda Play Store uygulamasını açın.

Sol menüyü kaydırın ve Hesap’ı seçin.

Ülke değiştirme seçeneğine erişiminiz varsa, bu menüde ülke ve profiller girişi görürsünüz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bu ülke kategorisine dokunun ve yeni ülkenizi seçin. Gerekirse, mevcut ülkeniz için yeni bir ödeme yöntemi eklemek için istemlere devam edin.

Uyarı istemini gözden geçirin ve değişikliği kabul edin. Ülkeleri değiştirdikten sonra, artık o bölge için Play Store’a göz atabilirsiniz. Değişikliğin yürürlüğe girmesi 24 saate kadar sürebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Google Play Aile Kitaplığı özelliğini kullanırsanız, Play Store bölgenizi değiştirme seçeneğini de görmezsiniz. Google Play hizmetlerini güncellemek için bu işlemi kullanmanız gerekmediğini unutmayın. Bunu diğer yöntemleri kullanarak yapabilirsiniz.

Google Play Store Ülke Değişikliği Konusunda Uyarı

Play Store konumunuzu değiştirdiğinizde, birkaç önemli noktanın farkında olmalısınız.

İlk olarak, eski ödeme yönteminizi kullanamazsınız. Yeni ülkenizden birini kullanmanız gerekecek. Değiştirdikten sonra, Google Play bakiyenizi eski ülkeden harcayamazsınız. Bu, eklediğiniz ancak henüz harcamadığınız hediye kartlarının yanı sıra Google Opinion Rewards tarafından kazanılan krediyi de içerir.

Buna ek olarak, sadece yılda bir kez Play Store ülkeyi değiştirebilirsiniz. Bir süre sonra eski ülkenize geri dönmek için aynı menüyü tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Tüm bunlardan dolayı, Play Store’daki ülkeleri değiştirmenizi öneririz, yalnızca ülkeleri taşıdıysanız ve en az bir yıl kalmayı planlıyorsanız. Muhtemelen bunu bir VPN kullanarak kandırsanız da, sadece birkaç farklı uygulamaya erişmek için buna değmez.

Bunun yerine, Play Store’da bulunmayan uygulamaları bulmak için en iyi Google Play alternatiflerini kullanmaya çalışın.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA