Gelişen Teknolojide Sosyal Medya

Gelişen Teknolojide ve Sosyal Medya. 2022 yılı Ocak Ayı itibarıyla ortalama 5 milyara yakın sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır.

Buda yaklaşık dünya toplam nüfusunun ortalama yüzde 59’luk bir bölümüne tekamül eder.

İlk olarak kullanıcıların çoğu internet platformunda Facebook platformunu tercih etmektedir.

İnsanlar vakitlerinin büyük bir bölümünü hem mobil cihazlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda vakit geçirmekle harcamışlardır.

Şimdi ise gelişen teknoloji ile beraber okumanın gerisinde kalınmamış ve çevrimiçi okumaya devam edilmiştir.

Ardından İnternetin kolay ulaşılabilir olması insanları bir çok platforma ve reklamlara yönlendirmektedir.

2022 yılında reklamlar aracılığı ile bir çok insan kazanç elde etmiştir. İnsanlar bu şekilde kazanç elde etmeye devam etmektedir.

Gelişen Teknolojide Sosyal Medya

Teknoloji ve Sosyal Medya Yararları

Gelişen Teknoloji ve Sosyal Medya yararları olarak bilgiye daha kolay ulaşabilmekteyiz. İnsanlar ile olan iletişim seçeneklerimiz fazlalaşmıştır ve her ülkeden, her miletten ve her kültürden insan ile internet aracılığı ile tanışabilmekteyiz.

Yaşadığımız her anı ve her deneyimi internet ile paylaşabilmekteyiz. Yaşadığımız anları paylaşmak bize tatmin duygusu verecektir.Daha da tanınma ihtiyacı ortaya çıkacaktır, işte bu aşamada interneti olumlu veya olumsuz kullanmak kişinin kendisine düşmektedir .

İnternet her ne kadar bilgi arayışı ağı olsa bile insanı kötü kısımlara itebilmektedir ve bu da özellikle ergenler için kişiliğin oluşmasında bir engel teşkil etmektedir.

Gelişen Teknolojide Sosyal Medya

Sosyal medyanın zararları

Gelişen Teknoloji ve Sosyal Medya zararları olarak , kişinin farklı bir kişiliğe bürünmesi söz konusudur.

İnsanlar tarafından tanınmak isteyen insan, evini, işini ve çocuklarını sosyal medya da paylaşmaktadır. Bu da insanın hayatının gizli kalmamasına sebep olmaktadır.

Gelişen teknoloji aynı zaman da aileleri birbirlerinden uzaklaştırmakta ve her birey evlerinde bir köşeye çekilmektedir. Birbirlerinden habersiz olan aile üyeleri, hayatlarında olumsuz bir yapay varlığın farkında olmamaktadır.

Günden güne aslında teknolojinin aşırı kullanımı ile beraber bedenen ve zihnen tembelleşmektedirler.

Aile üyeleri bu konuları aşmak için kitap okuyabilir veya akraba ziyareti gerçekleştirebilir. Veya kendilerine özel vakitler ayırarak bu açığı kapatabilmektedirler.

Gelişen Teknolojide Sosyal Medya. Kullanıcılar ilk olarak sosyal medyanın hangi amaçla ve ne için kullanıldığını öğrenmeli.