Görüntü düzenleme ve tasarım söz konusu olduğunda, Photoshop gibi profesyonel yazılımlar kesinlikle pazarda baskın bir konuma sahiptir. Bununla birlikte Photoshop kullanmak her yiğidin harcı değil, çünkü onu kullanmak için oldukça fazla zaman ve beceri gerektirir. İyi haber ise basit ve hızlı bir şekilde harika görüntüler oluşturmanıza izin veren birçok harika çevrimiçi hizmet olmasıdır. Bugün bunlardan birine değineceğiz. – Fotor.

fotor 01

Fotor, fotoğraflarınızı düzenlemenize, fotoğraf kolajları oluşturmanıza ve afişler, posterler, blog yazısı grafikleri, e-posta başlıkları ve diğer grafik içeriği türlerini kolayca düzenlemenizi sağlayan kullanışlı bir çevrimiçi araçtır. Bu aracın neler yapabileceğine bir göz atalım.

Fotoğraf Düzenleme
Fotor
’un güçlü görüntü düzenleme özellikleri ile fotoğrafınıza kolayca yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Basit tıklamalarla kırpma, döndürme, yeniden boyutlandırma, filtre uygulama, metin ekleme gibi pek çok temel fotoğraf düzenlemesini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Dahası, Fotor’ın patentli HDR özelliği hemen hemen bir avantaj olmasıdır. Fotoğrafın gözlerinizle görüldüğü gibi daha fazla ayrıntı ve canlı renk ortaya çıkarır.

Fotor ayrıca leke düzeltme, cildi yumuşatma, kırışıklık giderici, diş beyazlatıcı vb.Gibi zengin özelliklere sahip bir portre rötuş araçları paketi sunar. Rötuş araçları oldukça kullanışlıdır ve karmaşıklık olmadan bu normal profesyonel yazılımlarla ilişkilidir. Fotoğrafınızı fazla uğraşmadığınızdan ve gerçekçi bir şey olmadığından emin olun.

fotor 02

Fotoğraf Kolajı
Fotor
, fotoğraf kolajlarını anında oluşturmanıza yardımcı olan çeşitli hazır şablonlar sunar. Tercih ettiğiniz şablonu seçin, fotoğraflarınızı yükleyin, şablona sürükleyin, küçük ayarlamalar yapın ve işiniz bitti. Birlikte tasarlamak çok kolay ve eğlenceli.

fotor 03

Grafik Tasarım
Grafik tasarım özelliği, öncelikle blog yazarları ve içerik pazarlamacıları tarafından tasarlanmıştır. Tasarımcı olmayanlar için Fotor, aralarından seçim yapabileceğiniz büyük bir şablon kümesiyle doludur.

fotor 04

Dürüst olmak gerekirse, böyle bir hizmet şablonların kalitesiyle başarısını katlıyor. Fotor açıkçası harika bir iş çıkarıyor. Projede poster, logo, e-posta başlığı, Facebook kapağı, YouTube küçük resimleri vb.Gibi çeşitli stiller ve kategoriler altında binlerce şablon (sayı hala artıyor) var.

Sonuç olarak
Tüm resim düzenleme işlerinizi yapabilen hepsi bir arada bir platform arıyorsanız, Fotor kaçırmamanız gereken platformdur. Bunun ötesinde, Fotor günümüzde bir online stok fotoğraf pazarı PxBeeyi piyasaya sürdü. Fotor’un yaratıcı topluluğunu birbirine bağlar ve Fotor kullanıcılarının fotoğraflarını lisanslamalarına ve satmalarına olanak tanır. Fotor‘u denemek için bir göz atıp ve erişiminizi genişletmek için gerçekten harika resimler elde edebilirsiniz.

Son Güncelleme 3 Haziran 2020 Yazar Yasin ER