Ana Sayfa Destek Facebook’ta Durum Güncellemenizi Nasıl Liste Şeklinde Paylaşabilirsiniz?

Facebook’ta Durum Güncellemenizi Nasıl Liste Şeklinde Paylaşabilirsiniz?

0
Facebook'ta Durum Güncellemenizi Nasıl Liste Şeklinde Paylaşabilirsiniz?

Facebook’un durum güncelleme kutusu (‘Ne düşünüyorsun?’), geçtiğimiz yıllar içinde birçok yeni özellik kazandı. Durum güncelleme kutusuna eklenen özellikler sayesinde canlı yayın yapabilirsiniz, bir şeyler satabilirsiniz ve hatta anket oluşturabilirsiniz.  Eklenen bunca özelliğe rağmen, durum güncelleme kutusu hala beklenen kullanım seviyesine ulaşabilmiş değil. Bu nedenle Facebook, durum güncelleme kutusuna yepyeni bir özellik daha ekledi: Listeler.

Anket veya Hikayeler özelliği gibi, Listeler özelliği de kullanıcılar için tamamen farklı bir özellik olarak ortaya çıktı ve kullanıcıların kendi tarzına göre özelleştirebileceği birçok kullanım seçeneği sunuyor. Bu özelliği bazı şeyleri listelemek, kontrol etmek, tamamlamak için kullandığınız listeler gibi (alışveriş listesi, bir uçak simgesi ikonu ekleyerek hazırladığınız bir seyahat listesi) düşünebilirsiniz. Bu özellik, durum güncelleme kutusunun kullanımını artırma kapsamında Facebook’un önünü tamamen açmayacak olsa da, sıkça durum güncellemesi paylaşan kullanıcılar için bir ‘hoş geldin özelliği’ sayılabilir. Bu özelliği mobil (Android, iOS) cihazlarda kullanabilmek için, güncel (en son versiyon) Facebook uygulamasının yüklü olması gerekiyor.

 

Durum güncellemenizi liste şeklinde göndermek, paylaşmak için öncelikle Facebook uygulamasında ana menüde ‘Ne düşünüyorsun? (What’s on your mind?)’ kutusuna dokunuyoruz.

Facebook'ta Durum Güncellemenizi Nasıl Liste Şeklinde Paylaşabilirsiniz?

Aşağı doğru açılan menüde ‘Fotoğraf/Video (Photo/Video)’, ‘Arkadaşlarını Etiketle (Tag Friends)’ gibi seçenekler göreceksiniz. Bu menü açılmaz ise, ‘Gönderinize ekleyin (Add to your post)’ seçeneğine dokunun. Daha sonra bu menüden ‘Listeler’ seçeneğini seçin.

Şimdi listenizi istediğiniz şekilde doldurup; kişisel zevk, beğeni ve tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

Listenizi tamamlayıp düzenledikten sonra, sağ-üst kısımdaki 3-nokta (···) simgesine tıklayıp, açılan menüde ‘Paylaş (Share)’ seçeneğine tıkayarak paylaşabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.