Teknoloji devi Google’ın yeni Chrome OS’a sahip Pixel Slate piyasaya sunulup raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Uzun yıllardır Chrome OS sahasına olan yatırımlarını sürdüren Google, alt seviye dizüstü pazarında önemli bir rol oynayacak haline gelmiş durumda. Bir süredir Chrome OS tablet üzerinde çalışmalar yapan Google Pixel Slate çıkardığı ilk tabletini piyasaya sürmek için gerekli hazırlıkları yapıyor.

Google'ın Yeni Chrome OS tableti Pixel Slate

HP ve Acer gibi teknoloji firmalarıyla Chrome OS üzerinde çalışan şirket bu kez Google’ın yeni Chrome OS’a sahip Pixel Slate’nin ekranı Gorilla Glass 5 teknoloji ile korunan tablet, 16 GB RAM ve 13.3 inç 3000×2000 piksel çözünürlüğe sahip LTPS LCD ekran ile kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Google Pixel Slate özellikleri ve fiyatı

Googleın Chrome OS tableti Pixel Slate 2

Chrome OS baz modeli, 8. nesil Intel Celeron işlemciyi bulundururken, üst modellerinde ise 8. nesil Intel Core i7 işlemciler kullanılmakta. Tablette iki adet USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Klavye takmak için de ayrı bir usb girişi bulunuyor. İçerisin de 48 WHr batarya bulunduran cihaz, bu batarya sayesinde tek şarj ile 10 saate kadar açık kalabiliyor.

Google Pixel Slate bünyesinde 4 farklı işlemci bulundurarak sahalara giriş yapıyor. Intel Celeron 3965Y işlemcisinde 4GB RAM bulunuyor. Intel Core m3-8100Y işlemcisinde ve Core i5-8200Y işlemcisinde ise 8GB RAM bulunuyor. Sadece Core i7-8500Y işlemcisinde 16GB RAM bulunduruyor. Depolama alanı ise 32GB SSD’ye kadar çıkıyor.

Pixel Slate’te 8 MP çözünürlüğünde ön ve 29 Mp çözünürlüğünde arka kamera kullanılan tablette iki adet hoparlör yer alıyor.

Google Pixel Slate 599$-1599$ aralığındaki fiyat etiketleri ile raflarda yerini alacak.