Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları

Facebook Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları

0
Paylaş

Birçok facebook kullanıcısı arkadaşları tarafından çeşitli facebook gönderilerinde etiketleniyor. Bu durum bazen kullanıcıları üzebiliyor. Çünkü etiketlenen gönderilerin içeriğini yalnızca gönderiyi oluşturan kişi belirliyor. Bu kullanıcının sizi etiketlediği her gönderi aynı zamanda sizlerin de zaman tünelinde gözüktüğünden etiketlendiğiniz gönderileri arkadaşlarınız da görüyor.

Bu durumdan müzdarip kullanıcılarını düşünen facebook kullanıcıları için etiketlendikleri gönderileri kullanıcıların zaman tünelinde yayınlamadan önce kullanıcıların onayını isteyen bir sistem geliştirdi. Her yeni oluşturulan facebook profili etiketlenen gönderileri kontrol etme özelliği kapalı olarak açılıyor. Kullanıcının kendi kontrol paneline girerek bu özelliği aktifleştirmesi gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

Öncelikli olarak facebook profilimize giriş yapıp “Ayarlar” bölümüne giriyoruz.

etiket1

Daha sonra “Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları”na giriyoruz. Bu bölümde “Zaman tünelime kimler Bir şey ekleyebilir?” bölümünde “Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler zmaan tünelinde görünmeden önce onayına sunulsun mu?” bölümüne “Düzenle” diyoruz.

etiket2

İlgili ayarın olduğu bölüme gelip “Kapalı” olarak gözüken yere tıklayıp “Açık” konumuna getiriyoruz.

etiket3

Ayarları bu konuma getirdiğimizde kişi listemizdekiler bizleri bir gönderide etiketlediğinde bu gönderide bulunduğumuzu yayınlamadan önce facebook gönderiyi öncelikli olarak bizim onayımıza sunuyor biz onaylarsak etiketleme işlemi tamamlanıyor ve bizim zaman tünelimizde yayınlanmaya başlıyor.

 

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.