Amazon Prime üyeliği iptali

Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edebileceğinizi bilmiyorsanız makalemiz sonucunda üyeliğinizi iptal edebileceksiniz.

Amazon Prime, Amazon’da sık alışveriş yapanlar için birçok avantaj sağlar. Ancak belki de onu yeterince kullanmazsınız. Bu nedenle 94,8 ₺ yıllık ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Veya belki de bu erken fırsatlar için yalnızca Prime ücretsiz deneme için kaydoldunuz. Ancak hizmetin size göre olmadığına karar verdiyseniz. Amazon Prime üyeliğinizi iptal işlemleri için okumaya devam edin.

amazon prime üyeliği iptal etme

Öncelikle;

1-Amazon uygulamasını açın.

2-Menü düğmesine dokunun.

3-Açılan menüden Hesabınızı seçin.

4-Hesap ayarlarına gidin ve Prime Üyeliği Yönet ‘i seçin.

5-Şimdi, kimlik bilgilerinizle veya ayarladıysanız parmak izinizle Amazon’da oturum açma zamanı.

6-Aşağı kaydırın ve Üyeliği Sonlandır’a veya bir denemedeyseniz, en alta yakın bir yerde Denemeyi Sonlandır’a basın.

7-Bu noktada onaylamanız istenecek, Aboneliklerimi iptal et ‘i seçin.

8-Daha sonra, daha önce açıklandığı gibi Şimdi Sonlandır ve [tarih] tarihinde sona erdir seçenekleriyle üyeliğinizi iptal edebilmeniz gerekir.

 

İptal edersem para iadesi alır mıyım?

 

Kredi kartınızdan ilk ödeme alındığından beri Amazon Prime üyeliğinizi kullanmadıysanız, tam bir geri ödeme almaya hak kazanırsınız. Bu, deneme süreniz zaten sona ermiş olsa bile geçerlidir.

Dikkatli olun: İptal ederseniz Amazon, müzik ve kitap indirmeleri ve akış gibi o üç günlük süre boyunca kullandığınız Prime avantajları için sizden normal Prime olmayan fiyatları tahsil edebilir. Veya bir üründe ücretsiz kargo gibi bir avantajdan yararlanmış olmak, kargo ücretinin iade tutarınızdan düşülmesine neden olur. Kaydolduğunuzdan beri herhangi bir Prime avantajı kullanmadıysanız, sizden ücret alınmaz.

 

Birden fazla ücretsiz deneme yapabilir miyim?

 

Kural, müşterilerin her 12 ayda bir yalnızca bir Amazon Prime ücretsiz denemesi için uygun olmasıdır. Bu, üyeliğinizi iptal edip bir yıl içinde tekrar denemeye karar verirseniz. Deneme yerine hemen ücretli üyelikle başlayacağınız anlamına gelir. Ancak aradan bir yıldan fazla zaman geçerse. 30 günlük ücretsiz deneme tekrar bir seçenek haline gelecektir.

Amazon Prime üyeliği iptal mkalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazlası için Buraya tıklayarak diğer makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.