Google Play Store Etkin Olmayan uygulamalar

Google Play Store etkin olmayanları kaldırıyor. Böylece artık etkin olmayan çalışmayan uygulamalar ile karşılaşmayacaksınız.

Google, yakın gelecekte yürürlüğe girebilecek Google Play Store gizlilik ve güvenlik normlarında bir dizi değişiklik duyurdu. Böylece güvenliği güçlendirmek için geliştirici hesaplarını ve bir yıldan uzun süre atıl durumda kalan veya daha az indirilen uygulama olması durumunda geliştirici hesaplarını siler.

Google, bunu ne zaman yürürlüğe koymayı planladığına dair kesin bir kelime yok, ancak sonunda bilgisayar korsanlarının bu uygulama mekânını sömürmesi ve kirletmesi için daha az döngü bırakarak gerçekleşecek.

play store etkin olmayan içerikleri

 Bu, Android 12’de çalışan uygulamalarda bu yılın sonuna doğru aşamalı olarak kullanıma sunulacak ve ardından gelecek yıla kadar tüm uygulamalara yansıyacaktır.

Hareketsiz hesaplar olması durumunda, Google sıkı bir . Bir yıldan fazla bir süredir etkin olmayan tüm atıl hesapları kapatacaktır. Bunlara, bir yıl içinde uygulama yüklemeyen veya Play Console’u ziyaret etmeyen geliştiricilerin hesapları dahildir.

Ancak bu, gelişmiş uygulamaları olan veya 1000’den fazla yüklemeye sahip uygulamaları. Olan veya son üç ayda uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştiren geliştiriciler için geçerli olmayacaktır.

İçeriğe Erişim ve Kullanım. Google Play’i mobil cihazınız, bilgisayarınız veya desteklenen diğer cihazlarınız (“Cihaz”) için ilgili İçeriklere göz atmak.

Google Play’i kullanmak için, ilgili İçeriğe yönelik sistem ve uyumluluk gereksinimlerini karşılayan. Aktif internet erişimine ve uyumlu yazılımlara sahip bir Cihaza ihtiyacınız vardır. İçeriğin ve özelliklerin kullanılabilirliği ülkeye göre farklılık gösterir; içerik ve özelliklerin tümü ülkenizde kullanılamayabilir.

Google Play Store Etkin Olmayan Uygulamalar

Play üzerinden kullanıma sunduğu bu tür içerikten sorumlu değildir ve bu tür içerikleri desteklemez.

Google Play Store Etkin Olmayanları Kaldırıyor

Uygulamayı veya verilerini yeniden etkinleştirmenin hiçbir yolu olmayacaktır. 1000’den az yüklemeye sahip aktif uygulamaları ciddi şekilde etkileyecektir. Google’ın bu sınıf uygulamaları nasıl ele aldığı. Google Play Store etkin olmayanları kaldırıyor. Böylece artık daha kullanıcı dostu bir platforma kavuşmak mümkün olacaktır.