Ana Sayfa Mobil Etkin Olmayan Geliştirici Hesaplarını Kaldırmak için Google Play Store

Etkin Olmayan Geliştirici Hesaplarını Kaldırmak için Google Play Store

0

Google, yakın gelecekte yürürlüğe girebilecek Google Play Store gizlilik ve güvenlik normlarında bir dizi değişiklik duyurdu. Burada öne çıkan, Play Store’u temizlemek için tasarlanmış işlemdir. Google, güvenliği güçlendirmek için geliştirici hesaplarını ve bir yıldan uzun süre atıl durumda kalan veya daha az indirilen uygulama olması durumunda geliştirici hesaplarını siler. Google’ın bunu ne zaman yürürlüğe koymayı planladığına dair kesin bir kelime yok, ancak sonunda bilgisayar korsanlarının bu uygulama mekânını sömürmesi ve kirletmesi için daha az döngü bırakarak gerçekleşecek.

Ayrıca Google, kullanıcılara kişiselleştirilmiş ve ilgi alanına dayalı uygulamaları devre dışı bırakma konusunda daha fazla özgürlük sunmayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar vazgeçmeyi seçtiğinde, reklam kimlikleri kaldırılacak ve sıfırlarla değiştirilecektir. Bu, Android 12’de çalışan uygulamalarda bu yılın sonuna doğru aşamalı olarak kullanıma sunulacak ve ardından gelecek yıla kadar tüm uygulamalara yansıyacaktır.

Hareketsiz hesaplar olması durumunda, Google sıkı bir . Bir yıldan fazla bir süredir etkin olmayan tüm atıl hesapları kapatacaktır. Bunlara, bir yıl içinde uygulama yüklemeyen veya Play Console’u ziyaret etmeyen geliştiricilerin hesapları dahildir.

Ancak bu, gelişmiş uygulamaları olan veya 1000’den fazla yüklemeye sahip uygulamaları olan veya son üç ayda uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştiren geliştiriciler için geçerli olmayacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

İçeriğe Erişim ve Kullanım. Google Play’i mobil cihazınız, bilgisayarınız veya desteklenen diğer cihazlarınız (“Cihaz”) için ilgili İçeriklere göz atmak, içerikleri bulmak, görüntülemek ve/veya indirmek üzere kullanabilirsiniz. Google Play’i kullanmak için, ilgili İçeriğe yönelik sistem ve uyumluluk gereksinimlerini karşılayan, aktif internet erişimine ve uyumlu yazılımlara sahip bir Cihaza ihtiyacınız vardır. İçeriğin ve özelliklerin kullanılabilirliği ülkeye göre farklılık gösterir; İçerik ve özelliklerin tümü ülkenizde kullanılamayabilir. Bazı İçerikler aile üyeleriyle paylaşılabilir. İçerik Google tarafından sunulabilir veya Google ile satış ortaklığı olmayan üçüncü taraflarca sağlanabilir. Google dışındaki kaynakların Google Play üzerinden kullanıma sunduğu İçerikten Google sorumlu değildir ve bu tür içerikleri desteklemez.

Hedef, yalnızca saldırıya uğrama ve kötü amaçlı uygulamalar yükleme riski en yüksek olan terk edilmiş geliştirici hesapları olacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bildirildiğine göre, hesapları kaldırılmış olabilecek uygulama geliştiricileri yeni hesaplar oluşturabilir, ancak eski hesabı, uygulamayı veya verilerini yeniden etkinleştirmenin hiçbir yolu olmayacaktır. Bu potansiyel eylem baştan sona etkili görünse de, 1000’den az yüklemeye sahip aktif uygulamaları ciddi şekilde etkileyecektir. Google’ın bu sınıf uygulamaları nasıl ele aldığı ve hesapları ne zaman devre dışı bırakmaya başladığı şu anda herkesin tahmininde bulunuyor.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA