Facebook işletme hesabına kişi ekleme için aşağıdaki adımları uygulayarak tamamlayabilirsiniz.

Başlamadan Önce 

Yalnızca yöneticiler Business Manager’ınıza kişi ekleyebilir.
Ancak tanımadığınız kişileri Business Manager’ınıza eklemeyin. Dolandırıcılar, kişileri ve işletmeleri kandırmak için sahte hesaplar oluşturabilir. Bir isteğin güvenilir olduğundan emin değilseniz, isteği gönderdiğini onaylamak ve bu kişiyi Business Manager’ınıza ekleme konusunda rahat hissetmek için kişiyle gerçek dünyada iletişime geçin.
 Sonra Facebook asla Business Manager’a erişim isteğinde bulunmaz. Facebook olduğunu iddia eden bir işletme, kendisini Business Manager’ınıza eklemesini istiyorsa, bu doğru bir istek değildir. İsteği reddedip şikayette bulunmanızı tavsiye ederiz.
  • Üçüncü taraf işletmeler, Sayfanızın doğrulanmasını sağlayamaz: Bir işletme, Facebook’ta işletmenizi doğrulamanıza yardımcı olabileceğini iddia ediyor ve kendisini Business Manager’ınıza eklemesini istiyorsa, bu dolandırma amaçlı bir harekettir. Bu işletmeyi şikayet etmenizi tavsiye ederiz. İşletme doğrulamasını yalnızca ayarlarınızdaki İşletme Bilgileri kısmından tamamlayabilirsiniz. Bunun için belirli bir kişinin Business Manager’ınıza erişmesine gerek yoktur. İşletme doğrulaması hakkında daha fazla bilgi alın.

Business Manager’ınıza Kişiler Ekleme

İnsanlara işletmenize erişim izni vermek için:

İşletme Ayarları‘na gidin.

Kişiler‘e tıklayın.

  1. + Ekle‘ye tıklayın.
  2. Eklemek istediğiniz kişinin iş e-posta adresini girin.
  3. Vermek istediğiniz görevi seçin. Her görevin açıklamasını dikkatlice okuyun. Çalışan erişimi veya Yönetici erişimi‘ni seçin. Gelişmiş Seçenekleri Göster‘i seçerek kişiyi Finans analisti veya Finans editörü de yapabilirsiniz.
  4. İleri‘ye tıklayın.
  5. İlk sütunda bir varlık türü seçin, ardından ikinci sütunda bu kişiyi eklemek istediğiniz varlıkları seçin. Üçüncü sütunda, kişiye vermek istediğiniz işlem yetkilerine tıklayın. Ya da kişiye varlığı yönetme ve tüm işlemleri gerçekleştirme izni vermek için yönetici erişimi düğmesini açık konuma getirin. Sonra bu ekranda, bu adımı tekrarlayarak insanları birden fazla varlığa ekleyebilirsiniz.
  6. Davet Et‘e tıklayın.

Facebook işletme hesabına kişi ekleme konulu makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.