Xiaomi ürettiği teknolojilerle, teknoloji dünyasına damga vuran bir firma haline geldi , öyle ki artık ev aletlerinden tutunda akıllı tekstil ürünlerine kadar bir çok ürün piyasaya sunra hale geldiler . Bunlardan biri de artık ülkemizde bile 10 evden en az 4’ünde bulunan akıllı robot süpürgeler .

Robot süpürgeler ilk üretildiği ve tanıtıldığı yıllarda fazla ilgi görmese de son yıllarda hakettiği değere kavuştu , özellikle belli bir stres ve tempo altında çalışan kişiler için gerçekten kurtarıcı nitelikte olan bu akıllı süpürgeler kullanım kolaylığı açısından sonra derece pratik.

Pratik olmasının yanı sıra yön ve hareket dengesini kendi sağladığı için kullanıcılar bu süreçte sadece akıllı telefonlar , tabletler üzerinden kurulumunu yaparak ürünü çalıştırmayı kolaylıkla başarabiliyor.

Süpürge Kurulumu

Ürünün kurulumu oldukça basit , fakat bunun için evinizde mecburi olarak internet bağlantısı olması gerekiyor , ürün ağ bağlantısı üzerinden Mi Home uygulaması ile bağlantı kuruyor.

Mi Home uygulamasını App Store ya da Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra Telefon numarası üzerinden ya da Facebook üzerinden kullanıcı kaydı oluşturabiliyorsunuz.

Uygulamaya kaydolduktan hemen sonra uygulama ekranında Sağ Üstte bulunan + simgesine tıklayarak ürünlerin listesini görüntüleyebilirsiniz. Ürün listesinde bulunan Ev Aletleri kısmına giriş yapalım.

Bu menüden Mi Robot Vacuum-Mop P isimli ürünü seçelim.

Ürünü seçtikten sonra süpürge üzerinde altlı üstlü bulunan 2 adet tuşa aynı anda 3-4 saniye basılı tutalım ve sesli uyarıyı duyduktan sonra elimizi çekelim.

Screenshot 20210719 140409 Mi Home

Bu işlemden sonra ekranda ki menüden Sonra ki seçeğine tıkayalım.

1

Bu işlemden sonra süpürge evimizde ki Wi-Fi ağını bulucak eğer bulamazsa resetleme işleminden sonra Bluetooth ve Wi-Fi telefonunuzda aktif mi bunları kontrol ediniz.

2

Bu ekran kurulumda doğru yolda olduğumuzu göstermekte , bu ekranın tamamlanmasını ve yeni menünün gelmesini bekleyelim.

3

Bu menüde ürünü kullanabileceğiniz alanı seçip Atla butonuna tıklayınız.

4

Bu menüden cihaza bir isim vererek Sonra ki seçeneğine tıklayarak ilerleyelim.

5 1

Ürünün kurulumu tamamlandı , gördüğünüz üzere oldukça basit ve sade bir kuruluma sahip , bir sonra ki işlemde ürünün haritalandırma işlemini yapacağız , haritalandırma işlemiyle alakalı makalemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca ürünle alakalı kurulum desteği uzaktan bağlantıyla almak isterseniz bizlere 11858 numaralı teknoloji destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.