Düz kağıt belgelerin veya fotoğraf baskılarının sizin için en önemli olup olmadığını düşünün. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların lazer yazıcıyla eşit düzeyde keskin metinler yazdırması bilinmemekle birlikte, günümüzde birçok mürekkep püskürtmeli yazıcı, lazer yazıcının üretebileceği şeye yaklaşan çok takdire şayan bir iş yapmaktadır. Bazı modellerde, yüksek kaliteli kağıt kullanmak için fazladan para harcamak istiyorsanız bu özellikle doğrudur. Hem Canon Pixma TS6020 incelememizde hem de Canon Pixma MG3620 incelememizde , mürekkep püskürtmeli yazıcılar yüksek kaliteli kağıt üzerinde uygun fiyatlı metinler üretti.

HP modelleri ayrıca sürekli olarak yüksek kaliteli metin baskıları da gönderdiler. Etkileyici bir istisna dışında birkaç Epson modeli daha az etkileyici idi: Epson WF-2760 incelememiz , keskin bir şekilde yazdırılan metinleri not ederken, aynı zamanda inkjetler arasında en hızlı metin belgesi yazdırma süresini de seçerek Editörün Seçimi ödülünü kazandı.

Screenshot 1 2

İki taraflı baskılar yapmak için dupleksleyicili bir model düşünüyorsanız, tek taraflı baskılarla aynı kalitede olacağınızdan emin olun. Örneğin Canon’un TS6020, dupleksleyicisini kullanırken basılı metin daha açık. In Epson WorkForce WF-6590 yorum yazıcı tek taraflı baskılar eşit keskin idi metin belgelerinin iki taraflı baskılar yaptı.

PDF belgelerini yazdırmayı planlıyorsanız, metnin yanı sıra grafik kalitesinin de değiştiğini bilin. HP modelleri sürekli olarak iyi olmasına rağmen, Canon TS6020 en şık, en keskin harf formlarını yazdırdı. Epson WF-2760, PDF dosyamızda da çok çekici metinler yazdırdı, ancak Epson Expression XP-640 incelememiz , sunum mat kağıdında bile daha bulanık kenarlarla yazdırılan metnin olduğunu belirtti.

Düz kağıda basılan PDF’deki grafikler HP modellerinin özelliğidir. Hem HP Envy 5540 incelemesi hem de HP OfficeJet 4650 incelemesi , fotoğraflarda sorunsuz geçişlerle birlikte çok ayrıntılı ve iyi doygun grafik baskı gördü. İkincisi, orta ton geçişlerini korumak için aşırı koyu gölgeler oluşturma eğiliminde olan Canon MG3620’den daha iyi bir iş çıkaran Epson XP-420 modelini içeriyor.

Metin Baskı Kalitesi Birincisi: Canon Metin Baskı Kalitesi için
En İyi All-In-One : Canon TS6020 9,8 ppm hızında yüksek kaliteli metin baskıları sunar; Aksine, HP Envy 5540 (yüksek kaliteli metin baskısı için onurlu bir söz sahibi olan) bunu 8,1 ppm’de yaptı.

Screenshot 2 1

HP modelleri, düz geçişler ve çok ince ayrıntılar ile düz kağıda renk üretmede en iyisini yaptı. HP Envy 5540 en iyi görünen kopyalardan bazılarını yaptı. Şaşırtıcı bir şekilde, HP OfficeJet 4650, Envy 5540’ın kopyalarının ince ayrıntıları ve daha güçlü koyu tonlarıyla tam olarak eşleşmeyen kopyalar yaptı. (Adında “Office” olan bir şeyin bu ortak işyeri görevini daha fazla sorunla halledebileceğini düşünürsünüz.) Ayrıca, OfficeJet’in gri tonlamalı kopyaları benekli dokular ve kaba orta ton geçişlerine sahipti. Daha hayal kırıklığı yaratan, OfficeJet 4650’nin otomatik belge besleyici (ADF) kullanılırken siyah beyaz kopyaların kalitesi daha da düştü.

Düz Kağıt Kazanan’da Renkli Kopyalar:
Renkli Grafik Kopyaları için HP En İyi Hepsi Birarada : Hem HP Envy 5540 hem de HP OfficeJet 4650, düz kağıda son derece ayrıntılı ve zengin doygun fotoğraf baskıları yapar.

Tarama Kazanan: Canon Tarama için
En İyi All-In-One : Çoğu inkjet hepsi bir arada aygıt yüksek kaliteli taramalar yapar, ancak Canon Pixma TS6020 gibi Canon modelleri bunu Epson ve HP modellerinin zamanından daha kısa sürede yapma eğilimindedir.

Epson vs Canon vs HP: Baskı hızı

Metin belgelerinde Canon, Epson ve HP modelleri çok farklı değildi. Ortalama olarak, her biri sırasıyla 7,7 ppm, 7,9 ppm ve 8,6 ppm’de saatlendi.

Screenshot 3 1

Her birinden en hızlı model Canon TS6020 (9,8 ppm), Epson WF-2760 (9,9 ppm) ve HP OffIceJet 4650 (9,1 ppm) idi.

Screenshot 4

Grafik baskı hızları biraz daha değişti. Epson’un 3,1 ppm değeri Canon (2,8 ppm) ve HP modellerinin (2,1 ppm) ortalamalarını en iyi şekilde değerlendirdi. Her şirketten yalnızca en hızlı modeli alan Epson’un XP-640, HP’nin en hızlı biriminin hızını neredeyse iki katına çıkardı: Epson XP-640 baskılı grafikleri 5,1 ppm’de, HP Envy 5540 ise 2,6 ppm’de geride kaldı. Canon Pixma TS6020 3,1 ppm hızında grafik baskı yaptı.

Aynı üç model, parlak fotoğraf baskı departmanında üst kısımlardı. Canon TS6020, 1 dakika 54 saniyede letter boyutlu bir fotoğraf bastı. HP Envy 5540 2 dakika 12 saniye sürdü ve Epson XP-640 2 dakika 33 saniye içinde bitti.

Baskı Hızı Kazanan: Canon
En Hızlı Fotoğraf Yazıcısı
 : Canon TS6020, rekor sürede düz kağıda en kaliteli parlak fotoğrafları ve grafikleri sunar.

Screenshot 5

Ticari görevlere odaklanıyorsanız ve parlak renkli fotoğraflar basmanız gerekmiyorsa, tek renkli bir lazer hepsi bir arada aygıt iyi bir uyum olabilir. İlk olarak, lazer yazıcılar daha hızlı olma eğilimindedir. Testlerimizde mürekkep püskürtmeli all-in-one yazıcılar için ortalama 13,7 ppm, 8 ppm’ye kadar metin yazdırdılar. Bu arada Epson bu karşılaştırmaların bir parçası değil – bu şirket mürekkep püskürtmelerine odaklanıyor.

Canon modelleri, lazer MFP’ler için ortalama olarak en yüksek baskı hızlarına sahipti. Sadece bir örnek vermek gerekirse, Canon ImageClass MF217W incelememiz 15,9 ppm hızında siyah beyaz grafikler ve 12,2 ppm siyah-beyaz grafikler gördü. HP LaserJet Pro M127fw yorumu sadece 6.1 ppm, baskı grafiklerine biraz daha yavaş metin baskı (13.5 ppm) fakat Canon yarısı hızında kaydetti.

Screenshot 6

Bazı modeller, uygun olabilecek bir dokunmatik ekranla birlikte gelir. Örneğin, Epson XP-640’ın dokunmatik ekranı güvenilirdi. Öte yandan, Canon TS6020’nin dokunmatik ekranı bazen yanıt vermiyordu ve kontrol panelinde dört yönlü bir düğme olmasını diledim. Artı tarafta, bu Canon dokunmatik ekran menü seçimleri arasında dolaşmamı sağladı. Genel olarak, fiziksel düğmeler veya dokunmatik panel ile daha iyi  oldu.

Screenshot 7

Kağıt İşleme Kazanan: Epson
En İyi Dupleksleyici : Epson XP-640, iki taraflı belgeleri, bir sonraki en hızlı rakip HP Envy 5540’tan 3,6 ppm’ye kıyasla 5,5 ppm’de tüküren bir dupleksleyici ile donatılmış diğer modellerden daha hızlı yazdırır.