İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı günlerinde bir çoğumuzun ortak merak konularından birisi de hiç şüphesiz iftar vaktine ne kadar zamanın kaldığıdır. Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak iftar vaktini hesaplarken sizleri yormadan kalan süreyi gösterebilen “İftara Ne Kadar Kaldı” uygulamasını sizler için inceledik. 

Uygulamayı telefonunuzun uygulama marketinden ücretsiz şekilde indirebiliyoruz.

iftara-ne-kadar-var-1

Ardından uygulamayı çalıştırıyoruz. Uygulama ilk açılış ekranında sizlerden konum bilgisini edinebilme izni isteyecektir. Bulunduğunuz bölgedeki iftar saatinin otomatik olarak hesaplanabilmesi için bu onayı vermeniz gerekiyor.

Gerekli konum hesaplamasından sonra bulunduğunuz bölgede iftar vaktine kalan süre detaylı olarak karşınıza gelecektir.

iftara-ne-kadar-var-2

Eğer konumunuz doğru hesaplanamadıysa veya başka bir konumda iftara ne kadar sürenin kaldığını öğrenmek isterseniz ana ekranın sol alt köşesinde bulunan “İl Değiştir” butonuna basarak farklı bir konum seçebiliyorsunuz.

iftara-ne-kadar-var-3

Günlük namaz vakitlerini öğrenmek istersek de ana ekranda bulunan “Namaz Vakitleri” butonuna basmanız yeterli. Bu işlemin ardından bulunduğunuz konuma ait günlük namaz vakitleri görünecektir.

iftara-ne-kadar-var-4

Son olarak iftar için kalan süreyi sevdiklerinizle paylaşmak isterseniz de ana ekranda orta kısımda bulunan “Paylaş” ikonuna basmanız yeterli olacaktır.