Epson L850 Yazıcı İnceleme ve Teknik Özellikleri

Bu yazımızda sizlere Epson L850 yazıcı incelemesi teknik özellikleri ve diğerlerinden üstünlük sağlayan fotoğraf kalitesinden bahsettik.

Yazıcı seçerken birden çok seçenek sunan yazıcılar tek tip yazıcılardan elbette daha kullanışlı olması nedeniyle kullanıcılar tarafından çokça tercih ediliyor. Kopyalama, yazdırma ve tarama faaliyetlerinin yanı sıra fotoğraf konusunda da çözüm sunan bu tip yazıcılara bir örnek de Epson L850. Epson L850 bu modeliyle özellikle fotoğraf konusuna önem verirken, hafıza kartlarından veya doğrudan PictBridge üzerinden fotoğraf çıkartabiliyor.

Epson L850 Yazıcı İnceleme ve Teknik Özellikleri

Epson L850 Yazıcı Teknik Özellikleri

Yazıcı Tipi: Çok fonksiyonlu

Baskı Teknolojisi: On-demand inkjet (Piezo electric)

Baskı Türü: Renkli

Çözünürlüğü: 5760×1440 DPI

Siyah baskı hızı: Dakikada 5 sayfaya kadar

Renkli baskı hızı:  Dakikada 4.8 sayfaya kadar

Ekran: 6.9 cm

Kağıt tepsisi kapasitesi: 100 sayfa

Bağlantılar: USB, microSD

Enerji Tüketimi:  5.3 w (hazır), 0.4 w (kapalı), 1.6 w (bekleme)

Boyutlar: 542 x 386 x 196 mm

Ağırlık: 9.1 kg

Epson L850 Yazıcı İnceleme ve Teknik Özellikleri

Çok Yönlü Yazıcı

Epson L850 modeli, çok yönlü bir yazıcıdır. Kopyalama, tarama ve baskı işlemlerini yerine getiren cihaz, ek olarak fotoğraf baskı konusunda da oldukça iddialı. Epson’ın mürekkep tanklı yazıcı ailesine bulunan L850, kartuş tankını hemen yan tarafında taşıyor. Boyutları itibariyle yazıcının biraz büyük olduğunu söylemek gerek. Bu sebeple geniş bir masaya sahip olmanız ya da bu yazıcı için ek bir masa temin etmeniz gerekebilir.

Yaklaşık olarak 100 adet kâğıt tepsisi kapasitesi bulunan yazıcının 50 sayfaya kadar da kâğıt çıkış tepsisi kapasitesi mevcut. Böylece yazıcı çıktılarını etraftan dağılmış bir şekilde toplamıyorsunuz. Üzerinde küçük bir ekran bulunduran L850, renkli ekranıyla gayet net bir görüntü sunuyor. Türkçe menüsü üzerinden istediğiniz ayarı yapabildiğiniz cihazda ekran dokunmatik değil.

Ekranın hemen altında bir tarafa USB bağlantısı, bir tarafta microSD yolunu görüyoruz. Bu iki bağlantıyı kullanarak hem USB ve microSD kartınızdaki verileri görüntüleyebilir ve direkt olarak çıktısını alabilirsiniz.

Epson L850 Yazıcı İnceleme ve Teknik Özellikleri

Kaliteli Fotoğraf Baskısı

Epson L850 yazıcı baskı kalitesini beğendik. 5760×1440 dpi baskı çözünürlüğü sahibi olan yazıcı, siyah beyazda dakikada 5 adet, renklide ise dakikada 4.8 sayfaya kadar basabiliyor. 1200×2400 dpi çözünürlüğünde tarama yapabilen yazıcı, çıkış formatı olarak ise JPEG ve PDF’i destekliyor.

 

Epson L850 özellikle fotoğraf baskı kalitesi ile öne çıkmaktadır. Böylece fotoğrafla ilgili olan kullanıcılar için harika bir seçim olabileceğini söyleyebiliriz. Bastırdığımız her fotoğraftaki renklerin canlılığı ve doygunluğuyla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Ayrıca bu yazıcı kutu içeriğinde CD/DVD yüzüne baskı yapmak isteyenlere özel bir aparat da bulunduruyor. Böylece CD/DVD yüzüne baskı imkanı da tanıyan yazıcı, öte yandan maliyet konusunda da kullanıcı dostu. L850, her bir mürekkep şişesi setinin 1800 adede kadardır. Ayrıca 15×10 cm boyutunda fotoğraf baskısı yapıyor. Böylece fotoğraf başına ultra düşük maliyet sahibi olduğu kanıtlamak istiyor.