Epson L3250 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere evinizde kendiniz mürekkep dolumu yapabileceğiniz Epson L3250 yazıcı kurulumu ve özelliklerinden bahsettik.

Yaşamımızda bazen yazıcıya daha çok ihtiyaç duymaya başlayabiliriz. Bir yazıcı almamız gerektiğinde karşımıza bir çok seçenek çıkıyor. Ayrıca marka model tercihi yapmadan önce hangi tür yazıcıya ihtiyaç duyduğumuzu da bilmemiz gerekiyor. Sıklıkla kullanıldığında doğal olarak iyi bir cihaz satın alınması gerekir.

Kullanım temposu hangi amaçla kullanılacağı ve nerede kullanılacağı önemli bir etmendir. Yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyiz ve tam olarak hangi özellikleri üzerinde durmalıyız gibi soruların yanıtı önemlidir. Böylece bu yanıtlar, sizlere en iyi yazıcıyı almanız konusunda yardımcı olacaktır.

L3250 Yazıcı Özellikleri

Epson L3250 yazıcı genel olarak ev kullanıcılarına veya hafif tempolu işletmelerine uygundur. Dakikada en fazla 15 sayfa renkli çıktı verebilen bu yazıcı için yavaş olduğunu söylemeyiz. Ancak çok sayıda kişi tarafından yoğun bir çıktı beklentisini karşılamasını bekliyorsanız size yetişmekte güçlük çekecektir. Ancak uzun süre kullanım ve kaliteli bir çıktı beklentiniz varsa bu ürün tam size göre olacaktır. Ayrıca mürekkep doldurabilir olması uygun fiyata temin edeceğiniz mürekkepleri ile kolayca dolum yapabiliyorsunuz.

Genel olarak kutu içerisinden siyah, cam göbeği, macenta ve sarı renkte tüpler çıkmaktadır. Bu tüpler ile ilk dolumu yaparak kullanabiliyorsunuz. Mürekkep bittiğinde orjinal ürünleri temin ederek kullanmanızı tavsiye ederiz. Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi işlevlerini yapabilen bu cihaz 1200×2400 inç başına nokta çıktı verebilmektedir. Böylece çözünürlük oranı da sizlere görsel baskılarda iyi bir performans sunacaktır.

Epson L3250 Yazıcı Kurulumu

Yazıcının kapağını açarak içinde bulunan etiketleri çıkaralım. Ardından mürekkep dolduracağınız bölümde kapakları çıkarın. Doğru renkler denk gelecek şekilde tüpleri ters çevirerek dolmasını bekleyelim. Ayrıca tüpleri sıkarak baskı oluşturmayınız. Tüpleri ilgili çizgiye kadar doldurduktan sonra cihazdan dolum tuşuna basmanız gerekiyor.

Mürekkep dolum için üçgen işaret tuşuna 5 saniye kadar basılı tutunuz.

Epson L3250 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Mürekkep ışığı yanıp sönmeye başladığında dolumun yapıldığı anlaşılır. Yaklaşık olarak 10dk sürebilmektedir. Işık söndüğünde dolum tamamlanır. Işık sönene kadar yazının farklı bir tuşuna basmayınız ve kapağını açmayınız.

Mürekkep ışığı söndükten sonra yazıcınıza kağıt yerleştiriniz. Bilgisayarınıza Epson L3250 yazıcı sürücüsünü indirerek kurulumu başlatınız.

Epson L3250 Yazıcı Kurulumu

Burada yükleme adımlarını ilerletiniz. Yazıcınız ile ilgili yazılımlar bilgisayarınıza yüklenecektir. Eğer bağlı olduğunuz Wi-Fi ağına bağlanarak kurulum yapmak istiyorsanız. Wi-Fi bağlantısını seçiniz. Ayrıca kablolu bağlantı için kablolu seçeneği de sizleri karşılıyor olacaktır.

Epson L3250 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Bağlantı tipinizi seçtikten sonra kurulum ekranı bağlantınızı denetleyerek kurulumu tamamlayacaktır. İşlem tamamlandığında kurulum sona erecektir.