instagram hikayesine müzik ekleme. instagram hikayesine müzik ekleme adımı. Uygulama hakkında önce kısa bir bilgilendirme sağlayıp yeni özellik olan müzik ekleme özelliğini inceleyelim.

İnstagram nedir; akıllı telefonlarda kullanılan bir fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Bu uygulamayı bu kadar cazip kılan ise çektiğiniz sıradan fotoğrafların üzerinde pratik bir şekilde çeşitli filtrelerler kullanarak, şahane görünüme sahip fotoğraflar elde edebilmeniz.

INSTAGRAM’A MÜZİK NEREDEN GELİYOR?

Instagram’a yeni gelen müzik ekleme özelliğinde story’e ekleyebileceğiniz tüm şarkılar tamamen Spotify’den geliyor. Instagram ile Spotify’ın ortak yürüttüğü bir işbirliği mevcuttur. Bu nedenle Spotify’da yer alan tüm müzikleri seçerek hikayenize ekleyebilirsiniz.

Seçilen şarkıların sözleri de mevcutsa, şarkı sözleri otomatik olarak hikayede çıkacak. Instagram kullanıcıları ekranda beliren şarkı sözlerinin yazı stilini ise dilediği gibi sunulan seçenekler ile değiştirebilecek.

Şimdi ise instagram hikayemize müzik ekleme nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

INSTAGRAM HİKAYEMİZE MÜZİK EKLEMEK

Çektiğiniz basit bir fotoğraf, uygulanan hazır onlarca farklı efektten biri ile göz kamaştırıcı olabiliyor.Birden fazla renk efekt kabartmalar ile sıradan bir resim’i daha dikkat çekici bir hale getirebiliyorduk şimdi ise hikayelerimize müzik ekleyerek daha ilgi çekici duruma getirelim.

Türkiye’deki kullanıcılar olarak artık bizlerde Instagramın bu özelliğinden faydalanabileceğiz.

Birlikte bir hikayemize şarkı ekleyerek müzik özelliğimizi kullanalım

Instagram hesabımıza giriş yaptıktan sonra galeriden herhangi bir fotoğraf seçelim Galerideki resimlerden eklemek istemez isek anlık resim çekip ekleyebiliriz.Paylaşmak istediğim resmi seçtikten sonra sayfayı yukarıya doğru kaydırın.

Ekranımızı Kaydırdıktan sonra karşınıza birden fazla özellik olan bir pencere gelecektir. Bu ekranımızdan hareketli müzik simgesi seçeneğine tıklayalım.

ins1

Bizi karşılayacak diğer bir ekranımız ise şarkılarımızın bulunduğu kısım olacaktır. Bu ekranda  istediğimiz şarkıyı ‘arama’ kısmına yazın. Senin için önerilenler ve göz atıp kendimize o anki ruh halimize uygun şarkımızı seçebiliriz.

ins2

İstediğimiz şarkıyı seçerek resmimize ekleyip hikayemizi paylaşa biliriz.

ins

Sizler için bir resim ekleyerek yazı stilimizi büyüklük ve küçüklük oranlarımızı da gösteren örnek bir resim eklemiş olduk.

Artık sizlerde istediğiniz hikayelere sevdiginiz şarkıları ekleyerek instagramın bu özelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.