Surface Duo, Android yaşamını açıkça benimsiyor.

Screenshot 1 3

Üretken sızıntı yapan Evan Blass’ın bizim için bir başka sızıntısı daha var.Microsoft Surface Duo’nun resmi görünümlü görüntüleri , söylentilere göre çıkış tarihinden hemen önce.

Her zaman olduğu gibi, Blass sızıntının özellikle AT&T tarafından satılacak Surface Duo için olduğunu iddia etse de çok fazla yorum yapılmadı. Ve Eylül ayında Samsung Galaxy Z Fold 2’nin gelmesinden önce piyasada olması gerekiyor .

Açıkçası, burada son sızıntılardan farklı görünen çok fazla şey yok ya da aslında Microsoft’un yaklaşık bir yıl önce bize verdiği orijinal teaser. Görebildiğimiz tek gerçek fark, açılan el cihazının sağ üst köşesindeki flaş.

 

Screenshot 2 3

Daha da ilginci, Microsoft’un ilk akıllı telefonunun nihayet 2016’da Windows Phone deneyini sefaletinden kurtardıktan sonra yazılım açısından nasıl akıllıca göründüğü. Ve bu konuda hiç kuşkunuz olmasın, bu, Microsoft’un varlığına rağmen açıkça ve açıkça bir Android telefon. Edge, OneNote, Teams, LinkedIn, Office ve Outlook’u destekliyor.

Başlangıç ​​olarak, gerekli Google klasörü oradadır ve Haritalar, Chrome, Google ve Gmail simgelerinin dışarı çıktığını açıkça görebiliriz. Play Store ve YouTube, ana ekranın ortasında birinci sıralarda yer alır ve hatta sol ekranın üst kısmında bir Google arama çubuğu vardır.

Üçüncü taraf uygulamalar açısından, ana sayfada sadece Spotify var, ancak gizemli bir şekilde hem Facebook Messenger hem de Twitter için sol üst köşede biraz gerçek dünya lezzeti için bildirimler var gibi görünüyor.

Microsoft’un Android konusunda nasıl bir yaklaşım sergilediğini görmek için çok uzun süre beklememeliyiz. Surface Duo başlangıçta Holiday 2020 için planlanmış olsa da, şirketin Samsung’un katlanabilir modelini alabilmesi için işleri ileriye taşıdığı bildirildi: Galaxy Z Fold 2. Söylentiler, Samsung’un söz verdiği zamandan bir hafta önce 24 Ağustos’ta bir açıklamaya işaret ediyor. kendi katlanabilir hakkında daha fazla ayrıntı.

Önceki Surface Duo sızıntıları, Qualcomm Snapdragon 855 işlemci ve 6GB RAM’den güç alan bir telefona işaret ediyor ve 64, 128 ve 256GB depolama yapılandırmalarının söylentileri var.

Surface Duo’daki iki ekranın 5,6 inç 1800 x 1350 AMOLED ekran olduğu ve özçekimler ve normal fotoğraflar için iki katına çıkan tek bir 11 megapiksel kamera olacağı bildirildi. Android 10’u çalıştıracak ve 3.460 mAh pil ile çalıştırılacak – ancak bunun iki büyük ekranla nasıl başa çıkacağı, ayakta duran şeylerin bilinen en büyük bilinmeyenlerinden biridir.

Surface Duo ve Galaxy Z Fold 2

Screenshot 3 3

Galaxy Z Fold 2, cihaz kapalıyken kullanabileceğiniz 6,2 inç dış ekrana sahip farklı bir katlanabilir telefon türüdür. İç ekran, açıldığında 7,6 inç boyutundadır ve 120Hz yenileme hızına sahiptir. Samsung ayrıca birden fazla açıda açık kalabilen yeni bir menteşe tasarladı, menteşenin altına her türlü tozu ve kiri süpürmek için lifler ekledi ve telefon kapalıyken boşluğu daralttı.

Samsung, Z Fold 2’nin tüm özelliklerini henüz açıklamadı, ancak daha yeni bir Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemci ve orijinali gibi 4,380 mAh kapasiteli bir pil bekleriz.

Genel olarak, Surface Duo ilgi çekici görünüyor, ancak fiyatlandırma ve yazılımın çift ekranlarda ne kadar iyi çalıştığı, Galaxy Z Fold 2’ye göre nasıl yığıldığını belirleme konusunda uzun bir yol kat edecek.