Epson L3151 yazıcı kurulumu

Bu yazımızda sizlere mürekkep püskürtmeli Epson L3151 yazıcı kurulumu ve özelliklerinden bahsettik.

Bir yazıcı tercih etmeniz gerektiğinde karşımıza bir çok seçenek çıkıyor. Ayrıca bir ürün tercihi yapmadan önce hangi tür yazıcıya ihtiyaç duyduğumuzu da bilmemiz gerekiyor.

Yazıcı seçerken hangi amaçla kullanılacağı ve nerede kullanılacağınız önemlidir. Yazıcı alırken baskı kalitesi, yazdırma hızı, yazdırma tipi ve teknik özelliklerine dikkat ediniz. Böylece, en iyi yazıcı tercihini kolaylıkla yapabilirsiniz.

L3151 Yazıcı Özellikleri

Epson L3151 yazıcı modeli genel olarak ev kullanıcılarına veya küçük işletmelere uygundur. Dakikada en fazla 33 siyah çıktı verebilen bu yazının kağıt haznesi kapasitesi 100 yapraktır. Ayrıca tam dolu mürekkep ile 8100 sayfa siyah, 6500 sayfa renkli baskı yapabilmektedir. Ancak bu verim yazdırdığınız görüntülere, kullandığınız kağıt türüne, yazdırma sıklığına, baskı sıklığına ve sıcaklık gibi çevresel koşullara göre değişebilir.

Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi işlevlerini yapabilen bu cihaz 5.760 x 1.440 inç başına nokta baskı çözünürlüğüne sahiptir. Usb üzerinden, Wi-Fi bağlantısı ile veya Wi-Fi direct teknolojisi ile kurulum yapılabilmektedir.

Epson L3151 Yazıcı Kurulumu

Öncelikle yazıcıyı çalıştırmadan önce kuruluma hazır hale getirmemiz gerekiyor. Yazıcının kapağını açıp içinde bulunan etiketleri çıkaralım. Daha sonra mürekkep dolduracağınız bölümde anahtar görevi olan kapakları kaldırınız. Mürekkep tüpleri ters çevirerek dolmasını bekleyelim. Ancak elimizle baskı yapmadan kendiliğinden akmasını beklemeliyiz. Gösterilen kısma kadar doldurduktan sonra mürekkebin yazıcının kartuş bölümüne ilerlemesi sağlamalıyız.

Epson L3250 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Mürekkep dolum için tuşa 5 saniye kadar basılı tutunuz. Mürekkep ışığı yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu dolumun başladığını göstermektedir. Bu ise yaklaşık olarak 10 dakika sürebilmektedir. Işığın söndüğünü görene kadar yazıcının kapağını açmayın, kağıt yerleştirmeyin ve cihazı kapatmayın. Işık söndüğünde dolum tamamlanıyor.

Mürekkep ışığı söndükten sonra yazıcınıza kağıt haznesine kağıt yerleştiriniz. Bilgisayarınıza Epson L3151 yazıcı sürücüsünü Epson sayfasından indirerek kurulumu başlatınız. Yazıcınız ile ilgili sürücüler bilgisayarınıza yüklenecektir.

Epson L3151 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Eğer USB ile bağlıysanız kablo bağlantıyı, Wi-Fi üzerinden kurulum yapacaksanız Wi-Fi bağlantıyı seçerek ilerleyiniz. Ancak Wi-Fi kurulumunda sorun yaşadıysanız Wi-Fi Direct ile bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için Modemde bulunan WPS tuşuna 3 saniye basılı tutun. Ardından yazıcıda bulunan Wi-Fi ve bilgi (i) tuşlarına aynı anda 5 saniye kadar basılı tutun. Wi-Fi direct ışığı yandığından otomatik eşleşecektir. Ekran tamamlandığında kurulum işlemi de başarılı sonuçlanacaktır.