Ana Sayfa Destek En iyi Windows Dilbilgisi Denetleyicisi Araçları

En iyi Windows Dilbilgisi Denetleyicisi Araçları

0

 8 en iyi Windows 10 gramer denetleyicisi araçları

Dilbilgisi ve sözdizimi hatalarıyla dolu işleri gönderdiğiniz için insanlar sizi azarladı mı? Yalnız değilsiniz, çünkü anadili bile çoğu zaman bunun avına düşüyor. Dilbilgisi iletişimin temelidir ve kendini açıkça ifade edebilmenin eğitim ve zeka arması olduğu düşünülür.

Dilbilgisi konusunda uzman olmak için herhangi bir kısayol olmamasına rağmen, içeriğiniz deki belirsizlik unsurlarını kaldırmak için kullanabileceğiniz bazı çevrimiçi araçlar vardır. Orta düzeyde yazma becerileriniz varsa, ihtiyacınız olan tek şey , çalışmanızı parlatacak ve sözdizimi, noktalama işaretleri ve yazım hatalarından arınmış, birinci sınıf bir dilbilgisi denetleyicisi aracıdır. Bu yazıda, tam olarak bunu ve daha fazlasını yapabilen en iyi araçları tanıtacağız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

En iyi 8 ücretsiz gramer denetleyicisi araçları


Ginger Grammar Checker (önerilir)

Ginger, yazılan bir belgedeki hataları kontrol etmek için kullanabileceğiniz başka bir mükemmel çevrimiçi araçtır. Ginger hem ücretsiz hem de ücretli versiyonlarında mevcuttur. Dilbilginizi geliştirmenize yardımcı olacak birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. Örneğin, bir cümleyi daha net bir şekilde yeniden ifade etmenize yardımcı olabilecek bir ‘cümle repratörü’ özelliği vardır.

İngilizce konuşmayı öğrenmek istiyorsanız, bu kelimeleri nasıl telaffuz edeceğinizi öğretecek olan ‘Konuşma Metni’ özelliğine erişmek için yükseltme yapabilirsiniz. Diğer özellikler arasında yazım denetleyicisi, tekil-çoğul hataların düzeltilmesi, yanlış kullanılan kelimelerin düzeltilmesi için kişisel bir eğitmen bulunmaktadır. Ginger’ı bir Chrome uzantısı olarak indirebilir veya içeriğinizi çevrimiçi olarak kontrol edebilirsiniz.

Premium sürüm tam paketi içeriyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Aşağıdaki özelliklerin keyfine varacaksınız:

  • İngilizcenizi geliştirin: Bazı İngilizce becerilerini eklemek için yerleşik kişisel antrenörü kullanın
  • Güncelleme gramer denetleyicisi: tam bir güvenle yazmanızı sağlar
  • Sözlük: kullandığınız kelimelerin tanımlarını öğretir
  • Cümlelerinizi oluşturun: metninizi cümle değiştirme aracıyla ifade etmenin farklı yollarını keşfedin
  • Doğru yazıldığından emin olmak için yazılı metninizi dinleyin.
  • Metninizi 50 farklı dile çevirin
  • Renkli yazma deneyimi w / ton kişiselleştirme seçenekleri, klavye tasarım özellikleri ve yüzlerce emoji

    –  Ginger Grammar Checker resmi web sayfasından ücretsiz İndirin


Grammarly

Grammarly ücretsiz olarak ödüllü bir çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisidir. Dünyadaki en iyi dilbilgisi denetleyicisi araçlarından ve en çok kullanılan araçlardan biridir. Olarak kullanılabilir Google Chrome uzantısı ve dilbilgisi hatalarını, yazım hatalarını, yanlış cümle yapılarını ve intihal kontrolünü tespit edebilir. Chrome uzantısını yükledikten sonra, Facebook , Twitter, e-posta ve hatta sohbet mesajlarınızdaki hataları otomatik olarak kontrol eder .

Dilbilgisi, yazdığınız eserdeki hataları kontrol etmek için kullanabileceğiniz en güçlü araçtır. Uzmanlar, kelime işlemciniz den on kat daha fazla hata yakaladığını söylüyor. Yaygın dilbilgisi hatalarına ek olarak, Gramer ayrıca edat hatalarını, düzensiz fiil çekimlerini, isimlerin uygunsuz kullanımını algılar ve düzeltir ve ayrıca yanlış kullanılan kelimeleri düzeltir. Tüm bu özellikleri ücretsiz alırsınız ve daha gelişmiş özellikler elde etmek için Premium sürümüne de yükseltebilirsiniz.

Grammarly aracın resmi sayfasından indirebilirsiniz.


Paper Rater

Paper Rater, bir Kelime Oluşturucu Aracına erişmenizi sağlarken, gramer, imla ve kelime sesini kontrol eden başka bir mükemmel okuma aracıdır. Paper Rater, ücretsiz ve ücretli sürümde mevcuttur ve tarayıcı uzantısına sahip değildir, bu nedenle indiremezsiniz.

İçerik, kolej, yüksek lisans, doktora düzeyi gibi farklı eğitim seviyelerine ve ayrıca makale türüne göre kontrol edilir. Hataları değerlendiren makaleleri kontrol etmenin yanı sıra, Paper Rater ayrıca toplam yazma puanını gösterir, böylece yazma becerilerinizi değerlendirebilirsiniz. En iyi intihal kontrol araçlarından birine sahiptir, ancak bu özelliğe erişmek için ücretli sürüme abone olmanız gerekir.

Paper Rater kullanmak  için aracın resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


After the Deadline

Polish My Writing olarak da bilinir, en iyi blog platformu ‘ WordPress ‘ geliştiren kişiler olan Automattic Inventions tarafından geliştirilen mükemmel bir dilbilgisi denetleyicisidir. Araç, içeriğinizi dilbilgisin deki yaygın hatalara karşı kapsamlı bir şekilde denetlerken size uygun dilbilgisi önerileri sunar.

İçeriğinizi yapıştırdığınızda, araç Yeşil ve Mavi çizgilerdeki hataların altını çizer ve size kelime önerileri sunar. Eklentiler şeklinde mevcut olduğundan, Chrome veya Firefox veya kendi kendine barındırılan bir WordPress sitesiyle kullanabilirsiniz, ancak Microsoft Office ile entegre edemezsiniz.

After the Deadline  PolishMyWriting resmi web sitesinden indirebilirsin.


WebSpellChecker

WebSpellChecker.net, gramer hatalarını anında analiz eden ve düzelten bir başka harika okuma aracıdır. Makaleniz deki bazı kelimelerin eş anlamlılarını almak istiyorsanız, kullanabileceğiniz en iyi araçtır. Açtıktan sonra üç sekme göreceksiniz: Dilbilgisi, Yazım Denetimi ve Eş Anlamlılar Sözlüğü. Eş anlamlılarını kontrol etmek için Eş anlamlılar sekmesini kullanın.

WebSpellchecker’ın farklı renklerde eşanlamlı olan tüm kelimeleri vurgulaması ve aynı zamanda önerilerde bulunur. İçeriğinizi yapıştırdığınızda, düzeltilmesi gereken kelimeler için Mavi ve Kırmızı’nın altını çizecektir.

WebSpellChecker kullanmak için aracın resmi sayfasından edinebilirsiniz.


Slick Write

Slick Write, Okunabilirlik Puanının Google’ın arama sonuçlarını filtrelemek için kullandığı metriklerden biri olduğunu anlıyor. Gramer gibi güçlü dilbilgisi denetleyicisi araçlarına sahip olmayabilir, ancak içeriğinizin okunabilirliğini arttırır ve iyi yapar.

Slick Write, Otomatik Okunabilirlik İndeksi, Pasif Ses İndeksi, ortalama paragraf uzunluğu ve tahmini okuma süresini kontrol etmek için gelişmiş özelliklere sahiptir. İçeriğinizi daha yüksek sıralar için optimize ederken ortak dilbilgisi hatalarını kontrol etmek için kullanışlı bir araç istiyorsanız, Slick Write en iyi seçimdir.

Slick Write  aracın resmi sayfasından edinebilirsiniz.


Online Correction

Online Correction, kaç hata yaptığınızı, bunları nasıl düzelteceğinizi ve aralığın doğru yapılıp yapılmadığını gösteren birkaç araçtan biridir. Yazım, dilbilgisi hatalarını ve doğru diksiyonu kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir araç kullanımı çok kolaydır.

İçeriğinizi verilen metin kutusuna ekledikten sonra, araç her yanlış kelime veya cümle için bir işaret göstergesi koyar. Yazım hataları Kırmızı renkle işaretlenirken, gramer önerileri ve diksiyonları Yeşil ile işaretlenmiştir. Çevrimiçi Düzeltme aracı, sekiz dile kadar yazılı içeriği kontrol edebilir.

Online correction aracın resmi sayfasından edinebilirsiniz.


GramMark

 

GramMark.org bir çevrimiçi ve aynı zamanda %100 ücretsiz bir çevrimdışı gramer denetleyicisi aracıdır. Yazınızı aktif ve pasif ses hataları, sürekli cümle, geçişler, cümle oluşumları, kelime ve yazım hataları açısından yüksek doğrulukla kontrol eder. Ancak, virgül ekleri ve kesme işaretleri ile ilgili hataları düzeltmez. GramMark birinci sınıf dilbilgisi denetleyicisi araçlarından biri olarak kabul edilir ve yüksek doğruluğu nedeniyle blogcular ve öğrenciler tarafından yaygın olarak kullanılır.

Daha fazla bilgi için  GramMark’ın resmi sayfasına bakınız.


Çoğu insan Grammarly’ye yalnızca çevrimiçi prova okuyucusu aracı olarak kullanılsa da, gerçek şu ki web tam olarak Grammarly’in yapabileceklerini ve daha fazlasını yapabilen diğer araçlarla doludur. Örneğin, aynı şeyi yapabilen Slick Write’ı kullanın ve hatta içeriğinizi arama motorunda daha üst sıralarda tutmanıza yardımcı olur. Bu liste bugün piyasadaki en yüksek gramer kontrol araçlarını içermektedir. Umarız listeyi gözden geçirerek çalışmanızı kanıtlamanıza ve yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak aracı elde edersiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA