Ana Sayfa Destek Windows Bilgi Koruması Nedir?

Windows Bilgi Koruması Nedir? [UZMAN REHBERİ]

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows Bilgi Koruması Nedir? [UZMAN REHBERİ]

Çalışanların kurumunuzda kendi cihazlarını kullandığı bazı vakalar da ki artış nedeniyle, uygulamalarında ve hizmetlerinde yanlışlıkla veri sızması vakaları da artmıştır.

Veri sızıntıları farklı uygulamalar ve hizmetler (e-posta, sosyal medya, genel bulut vb.) Yoluyla gerçekleşebilir. Bu öğeler şirketinizin kontrolü dışında olduğu için ciddi sorunlara neden olabilir.

Bu sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için, Windows’taki geliştiriciler Windows Bilgi Korumasını (WIP) yayımladılar. Bu hizmet, kurumsal verilerinizi ve uygulamalarınızı yanlışlıkla sızıntılardan korumanıza yardımcı olur.

Bu makalede, WIP hizmetini daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz ve bunu kuruluşunuz için nasıl kullanacağınızı da tartışacağız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Windows bilgi korumasını nasıl ayarlarım?

WIP Nedir?

WIP, Windows 10 için MAM (mobil uygulama yönetimi) sistemidir. Bu kullanışlı araç, hem uygulamalar hem de belgeler için veri politikası uygulamalarının tüm yönlerini yönetme gücü sunar.

WIP ayrıca, kurumunuzun verilerine hem kurumsal cihazlardan hem de kişisel cihazlardan erişimi kaldırmanızı sağlayarak ortamı daha güvenli hale getirir. Bu hizmet, çalışanların şirket korumalı bir aygıt kullanarak içerik oluşturmasına olanak tanır ve çalışan bir belge olarak kaydetmek isteyip istemediklerini seçebilir.

Bu seçenek seçilirse, WIP, işletme yöneticisi tarafından kolay ve güvenli bir şekilde erişilmesi için verileri yerel olarak otomatik olarak şifreler ve saklar. İşletme yöneticisi uygulamalara ve diğer kısıtlamalara özel erişim sağlayabilir ve ayrıca sistemde yapılan tüm değişikliklerin kaydını tutabilir.

Bu, her zaman en son değişiklikleri takip etmenizi ve uygun olmayan veya riskli olduğunu düşündüğünüz eylemleri durdurmanızı sağlar. Değişiklikler olursa, WIP günlüklerinde depolanan veriler size değişikliği kimin gerçekleştirdiği ve söz konusu verilerle ne yaptıkları konusunda net bir cevap verecektir.

Windows Bilgi Koruması nasıl kullanılır?

Bir Windows Bilgi Koruması ilkesi oluşturmak ve bunu şirketinize yerleştirmek için Microsoft Intune kullanmanız gerekir.

İşletmeniz için Microsoft Intune’u edinmek için lütfen resmi Microsoft web sitesini ziyaret edin ve mevcut fiyatlandırma planlarını inceleyin.

Microsoft Intune’u aldıktan sonra, ayarlamak için lütfen şu adımları izleyin:

MDM / MAM sağlayıcısını yapılandırma

  1. Azure portalına giriş yapın.
  2. Azure Active Directory -> Hareketlilik (MDM ve MAM) -> Microsoft Intune Seçiniz.
  3. Varsayılan URL’leri Geri Yükle’yi tıklayın ( veya tercih ettiğiniz MDM veya MAM ayarlarını girin ) -> Kaydet’i tıklayın.

Bir WIP politikası oluşturun

  1. Azure portalına giriş yapın.
  2. Microsoft Intune açın->select İstemci uygulamaları -> Uygulama koruma politikaları -> politikası oluşturun.
  3. İçinde Uygulama politikası ekranından -> bir politika ekle > gerekli alanları (ad, açıklama, vs.) doldurun -.

  1. Korumalı uygulamalar -> Uygulama ekle’yi seçin.
  2. Önerilen uygulamalarMağaza uygulamaları , Masaüstü uygulamaları arasından seçim yapabilirsiniz(Ayarların nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgi için ilgili linke tıklayın).

Bu makalede, Windows Bilgi Koruması (WIP) hizmetinin ne olduğunu ve işletmeniz için nasıl ayarlanacağını tartıştık.

Bu kılavuzun WIP servisinin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olup olmadığını bilmek isteriz. Lütfen aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize bildirmekten çekinmeyin.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.